На розстанях долі
Автор:
Зображення користувача ratringa.
ratringa
10
Рейтинг: 10 (1 голос)
 
21.04.2017 - 14:58

Нотатки про роман Івана Корсака «На розстанях долі»

Далі ...

Літописи Семисвіття. Книга 1. Діти переступу
Автор:
Зображення користувача Наталя Савчук.
Наталя Савчук
0
Оцінки відсутні
 
07.04.2017 - 19:47

      Розкривши книжку Наталі Савчук «Діти переступу», читач буде заскочений з перших же речень.  «На жилі дороги в сув’язі стежок і шляхів нанизувалися малі та великі силянки». Стривай, подумає він, що це за «силянки»? Якщо йдеться про звичне село, то воно ж походять від дієслова «селитися»? А тут воно «насиляється» на нитку доріг. Та коли подумати, в цьому щось є, бо без доріг село — не село.

Далі ...

Літописи Семисвіття. Книга 1. Діти переступу
Автор:
Зображення користувача Наталя Савчук.
Наталя Савчук
0
Оцінки відсутні
 
07.04.2017 - 19:45

     «Ніч добігала свого куцого краю, блискаючи срібними литками з-під зарошених спідниць»… Що скаже лише одне це речення пересічному читачеві? Мабуть те, що читатиме він твір, дія якого відбувається у селі, бо ж, погодьтеся, до гучного міста таке порівняння виглядало б не надто доречним. Напевно, читач одразу зацікавиться, бо останнім часом у нас популярно писати на таку тематику, і з-під пера письменників все частіше виходять романи в жанрі сільського реалізму.

Далі ...

Літописи Семисвіття. Книга 1. Діти переступу
Автор:
Зображення користувача Наталя Савчук.
Наталя Савчук
0
Оцінки відсутні
 
07.04.2017 - 19:41

      Мало знайдеться людей, які не захоплюються античною міфологією. Греки і римляни зуміли крізь далечінь перенести у сьогодення живий і дивовижний світ, в якому вирують героїчні події, відлунює тривогою гнів олімпійських богів, емоційним сплеском торкаються сердець романтичні історії кохання смертних і безсмертних. В основі античних оповідок — живі почуття й емоції. Власне, цим вони і приваблюють.

Далі ...

Твоє тіло - наркотик
Автор:
Зображення користувача PDannai.
PDannai
0
Оцінки відсутні
 
13.02.2017 - 12:12

У руках 64-сторінкова книжечка зі звабливою назвою: «Твоє тіло - наркотик». У ній поет-пісняр, член творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» Сергій Сірий висловлюється «поетичним словом про потаємне всерйоз та з усмішкою», переконуючи нас у тому, що «світом почуттів продовжує управляти вічно юний бог Ерос». Художниця Світлана Костишин, оформлюючи цю книжечку, любовно змалювала неповторну жіночу красу в різних ракурсах.

Далі ...

Борозна у чужому полі
Автор:
Зображення користувача ratringa.
ratringa
0
Оцінки відсутні
 
06.02.2017 - 13:25

     Зовсім не забаганки наших читачів або уподобання письменників нині вивели історичний роман на передній край уваги. Очевидячки, винуватець подібного — його величність Час. І наша сучасна література в цьому жанрі має достойні наробки.

Далі ...

Шуани; Батько Горіо
Автор:
Зображення користувача vasiiia30.
vasiiia30
0
Оцінки відсутні
 
18.11.2016 - 12:10

Роман «Батько Горіо» Оноре де Бальзака є класикою світової літератури. Він належить до епохи реалізму. Важливими особливостями та нововведеннями в творі є наявність декількох сюжетних ліній, що пов’язані між собою за смислом, але і можуть існувати окремо. Твір наповнений контрастами між двома світами: салони Парижу та пансіон Воке, де жила біднота. В романі відображається жорстока дійсність та сутність людства. У творі порушуються дуже важливі проблеми нашого соціуму, такі як відносини між батьками та дітьми, а також залежність людей від достатку.

Далі ...

Черево Парижа
Автор:
Зображення користувача Юна.
Юна
0
Оцінки відсутні
 
18.11.2016 - 02:29

     В уста художника Клода Еміль Золя вкладає свої висновки та умовиводи своїх спостережень. Він розмалювує Париж в два кольори: домінуючий червоний (червоні фасади магазинів, товари з Ринку, м'ясо та ковбаси Кеню) та поодинокий чорний (завжди чорна фігура Флоран, очі  пані Франсуа, фетровий капелюх Клода). Саме вони найчастіше зазначаються в тексті. Цікаво, що для парижан того часу значення цих кольорів сприймалось за романом «Червоне та Чорне» Стендаля, червоний в якому відповідав внутрішньому справжньому світу, а чорний – штучному зовнішньому.

Далі ...

Мафіозна держава
Автор:
Зображення користувача Hnatt.
Hnatt
10
Рейтинг: 10 (1 голос)
 
31.10.2016 - 12:53

Книга сама по собі — нічого особливого. Стандартний нон-фікшн, із тих що мають на обкладинці рецензії з одного-двох епітетів, типу «Compelling... / The New York Times», «Extraordinary... / Reader's Digest».

І загалом нічого нового та викриваючого про росію чи путіна.

Але мені до того всього не пощастило читати її у перекладі видавництва Темпора, про який я хочу написати окремо і багато.

Далі ...

Виголошення лоту 49
Автор:
Зображення користувача Kelt.
Kelt
10
Рейтинг: 10 (1 голос)
 
26.09.2016 - 23:17

      У дитинстві ми із двоюрідним братом частенько полюбляли створювати ребуси, використовуючи у них фрагменти сюжетів й особливості персонажів прочитаних книжок, придумувати якісь нові імена, беручи за основу реальні і додаючи до них щось від себе, із тільки для нас відомим сенсом. Такі забави неабияк тішили, однак трясця – ми і подумати не могли, що на цьому можна ще й добре заробити та здобути всесвітню славу. Так, як це зробив Томас Пінчон. Ех, шкода, що наші безцінні криптографічні надбання втрачено назавжди.

Далі ...