Коротка історія пияцтва


Нон-фікшн Сучасна зарубіжна проза
Автор: Марк Форсайт
Видавництво: Фоліо
ISBN: 9789660387478
Рік видання: 2019р.
Мова видання: українська
8
Рейтинг: 8 (1 голос)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Марк Форсайт (нар. 1977 р. в Лондоні) – відомий британський письменник і популярний блогер. У 2018 році побачила світ його книга «Коротка історія пияцтва» про давню пристрасть Homo sapiens до алкоголю – від кам’яної доби і Стародавнього Єгипту до Америки часів сухого закону.

Навіщо первісні мавпи спустилися з верхівок дерев на землю? Як шамани доби неоліту спілкувалися з духами предків? Чому шумери вважали пиво сакральним напоєм? Як пиячили в давньогрецькому симподії, середньовічній британській таверні або салуні на Дикому Заході? Чому стародавні єгиптяни вірили, що пиво врятувало людство? А як поводилася єгиптянка, яка бажала провести ніч у галасливому пивному закладі? Чому алкоголь пробуджує почуття звірячого голоду та статевого потягу? Чому царів, фараонів, шаманів і вікінгів ховали з речами для застілля? Навіщо американці розбавляють джин і віскі? Чому в сучасній Британії алкоголь до полудня – моветон?

На підставі фактів, гіпотез і теорій автор висловлює свою думку щодо алкоголю в історії та культурі різних народів і континентів.

  • Kelt Чтв, 01/07/2021 - 13:06

    Непогана книжечка, багато направду цікавих фактів. Із недоліків хотів би відзначити наявність пів пінти помилок (і не лише орфографічних, але і фактологічних) + у главі про "пияцво в росії" недоречне вклинювання Київської Русі і згадки про Володимира Великого (автор міг би розібратися грунтовніше в цьому питання перед написанням).

Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt