Виголошення лоту 49


Художня література
Автор: Томас Пінчон
Видавництво: Видавництво Жупанського
ISBN: 9789662355741
Рік видання: 2016р.
Мова видання: українська
Перекладено з: англійської
Перекладач: Максим Нестелєєв
4
Рейтинг: 4 (1 голос)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Томас Раґлз Пінчон /1937 р. н./ – культовий американської письменник. Автор восьми романів, збірки оповідань і низки нарисів. Лауреат Фолкнерівської (1963) та Національної книжкової (1973) премій, останньої – за свій найвідоміший роман «Райдуга гравітації» («Gravity’s Rainbow»). Пінчон здобув гучну славу одного з найскладніших і водночас найзагадковішого прозаїка сучасності, а той факт, що письменник є відлюдником (в американців навіть є прислів’я: «Селінджер ховається, Пінчон тікає»), також додає неоднозначності у ставленні до нього: Томас Пінчон за все життя ще не дав жодного інтерв’ю, не з’являється на вручення премій, ретельно приховує будь-яку особисту інформацію, а його фотографій взагалі існує менше десяти. Пінчон також один з небагатьох американських письменників, які з’явились у культовому мультсеріалі «Сімпсони», однак і тут ТРП, озвучивши свого персонажа, лишився «чесним із собою»: гуляє з пакетом на голові, де намальований знак питання.
Не менш загадковою є і творчість Пінчона, яка позначена іронією і водночас надзвичайно заплутаною символікою та конспірологією, які хитромудро і неочікувано вплетені у полотнища творів письменника, над якими і досі не припиняють ламати списи літературні критики, літературознавці і просто поціновувачі літературних шарад і загадок. Одним з таких найвідоміших класичних «пінчонівських» романів є «Виголошення лоту 49», який українському читачеві пропонується вперше.
«Виголошення лоту 49» – один з найвідоміших і водночас один із найзагадковіших романів «темної конячки» американської літератури, «джокера» американського постмодернізму Томаса Пінчона. Починаючись як класична оповідь про життя звичайної американської домогосподарки середини 60-х, оповідь поступово набирає все загадковіших і таємничіших обертонів, а насамкінець приголомшує читача, залишаючи його наодинці з роздумами про загадки і таємниці, щедро розсипані автором на сторінках твору, і змушуючи його знову перечитувати цей хитромудрий роман. Саме тому світова літературна спільнота і досі сперечається, про що ж, передовсім, цей культовий твір: про буремні і солодкі шістдесяті, дивовижний час, який вже більше ніколи не повернеться, про конспірологічні змови, коріння яких сягають у середньовіччя, чи про те, кому насправді належить Америка?

Серія книжок
Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Ім'я
Зображення користувача Boka.
Boka
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Ім'я
Зображення користувача sich3000.
sich3000
Автор:
Зображення користувача Kelt.
Kelt
10
26.09.2016 - 22:17

      У дитинстві ми із двоюрідним братом частенько полюбляли створювати ребуси, використовуючи у них фрагменти сюжетів й особливості персонажів прочитаних книжок, придумувати якісь нові імена, беручи за основу реальні і додаючи до них щось від себе, із тільки для нас відомим сенсом. Такі забави неабияк тішили, однак трясця – ми і подумати не могли, що на цьому можна ще й добре заробити та здобути всесвітню славу. Так, як це зробив Томас Пінчон. Ех, шкода, що наші безцінні криптографічні надбання втрачено назавжди.