Веди свій плуг понад кістками мертвих


детектив Проза Сучасна зарубіжна проза Художня література
Автор: Ольга Токарчук
Видавництво: Урбіно
Рік видання: 2011р.
Мова видання: українська
Перекладено з: польської
Перекладач: Божена Антоняк
8
Рейтинг: 8 (3 голоси)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Героїня роману – звичайнісінька жінка, яку багато хто вважає трохи несповна розуму. Яніна Душейко, пенсіонерка, у минулому інженер, а зараз навчає дітей англійської в сільській школі й сторожує дачні будиночки. Вона захоплюється астрологією, любить тварин, а у вільний час разом з колишнім учнем перекладає вірші Вільяма Блейка. Коли в околиці починають знаходити вбитих, пані Душейко щиро намагається допомогти поліції й переконує її, що це тварини мстяться браконьєрам і мисливцям. Ніхто не вірить химерній пенсіонерці, уважаючи її за божевільну...

  • Boka Птн, 21/10/2011 - 22:56

    Хороша книжка з цікавими думками та стилем написання, пристойний переклад, тільки надто вже багато нудотних астрологічних описів та "вегетеріанства" :). І ця книжка зовсім не "...один з найлюдяніших та найоптимістичних романів останніх років", як сказано на обкладинці, це швидш найбільш "тваринолюбний" роман з тих шо мені довелося прочитати.

Ім'я
Зображення користувача Boka.
Boka
Зображення користувача sich3000.
sich3000
Зображення користувача AfterEden.
AfterEden
Ім'я
Зображення користувача Boka.
Boka
Ім'я
Зображення користувача os_tannja.
os_tannja
Зображення користувача Uliana_Boiko.
Uliana_Boiko
Автор:
Зображення користувача кокотюха.
кокотюха
8
14.02.2012 - 16:57

     Для мене цей роман став першим знайомством із творчістю Ольги Токарчук, однієї з найпопулярніших польських письменниць. Власне, якби мені не натякнули, що це - все ж таки детектив, я б не скоро прочитав і цю книжку. Головна причина: Токарчук хвалять мої знайомі, котрих я визначаю для себе, як снобів, а вони не надто з цим визначенням сперечаються. Правда, свій снобізм вони пояснюють інакше: наявністю літературного смаку саме в них. І, відповідно, відсутністю його, смаку, в решти населення земної кулі, хто їхні смаки не поділяє.

Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера