Вічне начало


Наукова фантастика Художня література
Автор: Олесь Бердник
Видавництво: Схід-Захід
ISBN: 97896621340004
Рік видання: 2011р.
Мова видання: українська
10
Рейтинг: 10 (1 голос)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Психоаналітична феєрія «Вічне Начало» — це гостросюжетний роман, сюжет якого охоплює минуле, сучасне й прийдешнє Землі. Роман був задуманий О. Бердником ще в період ув’язнення в пермських таборах, на початку 80-х років. Там були написані й окремі епізоди книги.
Перша книга епопеї — це розмова про космоісторичну естафету віків, про сенс буття та долю цивілізації. Розповідь у романіведеться від імені автора, а сюжетна канва примхливо переплітає події дитинства самого письменника, криптоісторичну фантасмагорію про юність легендарного Байди-Вишневецького та спробу футурологічно осмислити життя наших правнуків укінці ХХІ століття.
«Сідаю до робочого столу, щоб спробувати розмотати, розплутати «Гордіїв вузол» нашого спільного інферно-пекла, — пише О. Бердник у пролозі до роману. — Розрубати його, як це зробив колись Олександр, — неможливо! Хай я лише один з тих,хто замислюється над сутністю Буття, проте ми так глибоко зав’язли в трясовині невігластва та самообману, що будь-яке зусилля до Звільнення — виправдане!
Ці рядки — спроба збагнути себе, тобто — збагнути Світ!..»

Інші видання
Ім'я
Зображення користувача Hnatt.
Hnatt
Ім'я
Зображення користувача Hnatt.
Hnatt
Автор:
Зображення користувача Hnatt.
Hnatt
0
01.12.2012 - 19:30

     У книзі, жанр якої визначено автором як «психоаналітична феєрія», видатний український фантаст Олесь Бердник розмірковує про природу матерії часу, про глибинні причини несправедливості та людських страждань, про принципи роботи людської пам’яті та відтворення нею ходу подій та про сприйняття світу взагалі. Це стосовно «психоаналітичності». В решті ж цей твір складається з кількох непов’язаних сюжетних ліній, в тому числі взятих із попередніх творів, автобіографічних спогадів, віршів та коротких притч-епіграфів до окремих розділів.

Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера