OST. Трилогія. Том 1. Морозів хутір


Проза Українська художня література. Проза Художня література
Автор: Улас Самчук
Видавництво: Джура
ISBN: 9668650034
Рік видання: 2005р.
Мова видання: українська
0
Оцінки відсутні
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Трилогія Уласа Олексійовича Самчука (1905–1987) «OST» (роман «Морозів хутір», «Темнота», «Втеча від себе»), створена й опублікована і еміґрації, перевидається в Україні вперше до 100-річчя письменника. Це друга після «Волині» епопея У. Самчука про долю України в історичному просторі, про випробування політичної нації на ґрунті менталітету українців.

У центрі уваги прозаїка — селянська родина Морозів, вихідці з якої прямують у різні соціальні середовища, де й реалізують себе як небуденні особистості. Іван Мороз — господар-землероб, Петро — художник, Сопрон — залізничник, Андрій — письменник,Тетяна — лікар. Усі вони розходяться навсебіч з родинного хутора неподалік Канева: хто до Сибіру і в сталінські табори, хто до Харкова і Москви, хто до Праги, Парижа, Нью-Йорка і Торонто, несучи в собі пам'ять роду, невичерпну силу віталізму, життєтворчості. У системі персонажів є й достовірні постаті (Сталін, Ягода, Постишев, Косіор, Балицький), і герої з виразно окресленими прототипами Миколи Хвильового, Павла Тичини, зрештою, й самого Самчука...

Трилогія обіймає час і події від 1917–1918 років аж до другої половини ХХ ст. Це — своєрідний літопис «українського простору в добу, яку сам бачив, чув, переживав» письменник з пагорбів рідної Волині, з круч Шевченкового Канева, з перспективи перехресних стежок еміґранта-скитальця, що завжди вірив у своє повернення в Україну.

Пластичні характери і несподівані сюжетні періпетії; філософські роздуми епічного розповідача і політичні дискусії героїв, панорамне світомислення майстра великої прози — все спроможне привабити шанувальників неквапливого Слова, наснаженого епопейним розмахом.

Серія книжок
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера