Ми


Антиутопія Художня література
Автор: Євген Замятін
Видавництво: Komubook
ISBN: 9789669749093
Рік видання: 2016р.
Мова видання: українська
Перекладено з: російської
Перекладач: Оксана Торчило
8.5
Рейтинг: 8.5 (2 голоси)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Після руйнівної двохсотрічної війни гине мало не все населення Землі. Ті, кому все ж таки вдалося вижити, жертвуючи своєю особистою свободою, створюють Єдину державу – оплот порядку та рівності. Засновники Єдиної держави підкорили голод – нафтовою їжею, а кохання – рожевими талонами. Все у цьому місті раціональне і математично вивірене. Місто майбутнього обнесене Зеленою стіною, яка захищає його мешканців від хаосу навколишнього ірраціонального світу, а будинки у місті нагадують матриці зі скла, де кожен у своїй комірчині постійно знаходиться під наглядом усіх.

Головний герой роману, інженер Д-503, щасливий жити посеред цього досконалого математичного світу. Він починає свій щоденник як оду величі Єдиній державі, однак його наміри швидко сходять нанівець… «Ми» Євґєнія Замятіна – це безумовно одна з найкращих антиутопій 20-го століття, яка сьогодні звучить особливо актуально.

  • Kelt Ндл, 05/04/2020 - 13:04

    Трохи гірше зайшла мені українська версія, якщо порівнювати з оригіналом. Але не факт, що проблема у перекладі, - в юності загалом все сприймається по-іншому, і книжки - не виняток:) А якщо серйо, то антиутопія класна (ще й зважаючи на рік написання), єдине - стиль Замятіна дещо сплутаний, хаотичний, що подеколи відверто напрягає.

Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Зображення користувача sich3000.
sich3000
Ім'я
Зображення користувача Boka.
Boka
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Зображення користувача Dimon Zhalkovskyi.
Dimon Zhalkovskyi
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера