Завойовуючи Північний Полюс

Книга: Journal intime d'une prédatrice
Автор:
Зображення користувача kalendruz Kateryna.
kalendruz Kateryna
4
Рейтинг: 4 (1 голос)
 
18.05.2011 - 20:46

     Нічого кращого як кінець світу науковці нам не прогнозують. Як би це не сталось: падіння метеорита, захоплення інопланетянами, підвищення рівня світового океану та затоплення всієї земної кулі – і все ж таки це станеться. І крапка.

     Роман Філіпа Вассе «Особистий щоденник хижачки» ще раз представляє обмеженість думки сучасної капіталістичної еліти та їхній примітивний спосіб життя – заробити зараз, заробити більше, швидше, легше.

     Кожен знає та «переживає» щодо екологічної ситуації на Північному полюсі, та чи кожен намагається попередити катастрофу? Як далеко може зайти технічний прогрес, що по-перше став причиною цієї катастрофи, і який же тепер буде «працювати» над цим екстреним питанням – а саме збирати прибутки з нових родовищ палива, діамантів, дорогоцінного та ексклюзивного м’яса тюленів, хутра полярних ведмедів та транспорту товарів через скоро вже неіснуючий Північний полюс. Це ж нове відкриття! Відкриття Америки, освоєння Африки, і тепер – завоювання Арктики!

     «Особистий щоденник хижачки» представляє вам бізнес леді з екстра оригінальним підходом до сучасного стану речей. Вона не гарантує своїм інвесторам прибутки, єдине, що у чому вона може запевнити – це в тому, що через 5 років глобальне потепління стане невідворотним, і світ спекається нарешті цього больочого питання танення льодовиків, та лише найрозумніші зароблять на цьому мільйони.

     Філіп Вассе подає навий погляд на екологію Землі – чому б не отримати вигоду з того, чому ми не можемо запобігти. Чи таки можемо? Для Неї немає різниці – якщо на цьому можна отримати статки та славу, то навіщо боротися проти глобального потепління? Його потрібно пришвидшити! Її псевдонауковці заохотять кожного вкладати кошти в «науковий прогрес», розробку льодовиків, їх буріння, вилов риби. Вона буде першою, хто започаткує ексклюзивну моду на рідкісне м'ясо тюленів та шубки з полярних ведмедів. І поки її «так, мем»-команда трудиться над концептом нового проекту, Вона вже уявляє свої фото у пресі – Вона, королева Льодовиків, на фоні вбитих тюленів та виблискуючого снігу, останнього снігу на Північному Полюсі. Роман варто лише почитати заради безумних, химерно-тривожних картин замусоленого північного полюсу. Разом з понурим та цинічним стилем оповіді, автор наводить нас лише на одну сумну, але правдиву думку – усім байдуже до глобальних проблем, адже вони не стосуються їх особисто.

     Коли література підбирається до світу комерції, нічого іншого за карикатуру не виходить. Книга відкриває нам цинічний світ грошей, неконтрольованого капіталізму та нав’язаної глобалізації. Головна інтрига зав’язана на нещадному суперництву двох одержимих жінок. Але не переживайте, жодна з них не змагається за «найвище благо». І Вона і А. представляють собою роботів суспільства, зациклених на примноженні капіталу. Якщо одна хоче розтопити льодовики щоб дістатись до багатств, що лежать під ними, то інша хоче заколотити статки, пропагандуючи «екологічну» ідею замороження Землі. Ви все ще маєте сумніви, що будь-яку проблему можна перевернути на свою користь? Тоді «Особистий щоденник хижачки» відкриє вам очі на силу цілеспрямованості, якій ніщо не може стати на заваді.

Cтудентка Київського національного лінгвістичного університету Календрузь Катерина.

Далі ...