Підліткова книга про дітей та дорослих

Книга: Коли відпочивають янголи
Автор:
Зображення користувача biocherv.
biocherv
8
Рейтинг: 8 (1 голос)
 
20.12.2012 - 12:08

      Не можу сказати, що ця книга читалася на одному диханні, проте - вона приносить читацьке задоволення і залишає поживу для роздумів. Це - "вертеп на два поверхи". Перший поверх - оповідь малої дівчинки, яка вчиться у початкових класах. Другий - щоденникові записи учительки Маргарити Семенівни (Марсем). Попри це - книга радше адресована підліткам. Дивно, правда ж? Через місяць після прочитання найбільше запам*яталася розповідь про препубертатні та ранні пубертатні проблеми - з точки зору дівчинки і з точки зору вчительки. Дуже повчально і дуже відверто. Розповідь учительки, яка у дитинстві прийшла "здаватися" ватазі хлопчаків, мовляв, робіть зі мною, що хочете" заслуговує на медаль "За відвагу". Крім цього бачимо у книзі повний набір проблем - у родині, у класі, між найкращими друзями. Бачимо першу неусвідомлену закоханість, слідування тренду, расові упередження. Дещо розкрито краще, дещо - лише нарисово.
     Історії з рольовими іграми, які вигадує Марсем для своїх учнів (похід на Жабастих і подолання Дреґона) трохи нагадують Марину Галахову ("Лицарі без страху, та не без докору"), але є унікальними і дуже цікавими.
     Інше важливе питання - питання ставлення до дітей - розглядається через філософію Януша Корчака. Мабуть, хто більше з нею знайомий, тому буде ще цікавіше. Як ставитися до цих "недо-людей"? Хто вони і які вимоги до них мають бути? Мдя, питаннячко...
     Переклад з російської зробив Іван Андрусяк. Читається легко і невимушено. Усміхнули деякі неологізми, про доцільність яких можна посперечатися, але я не буду. Засмутив "Король Матіуш" замість розрекламованого і звичного уже "Мацюся". Не люблю різночитання у назвах.
НМД - мастрід для любителів та творців дитліт.

Далі ...

Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера