Вино без правил


науково-популярна
Автор: Анна Євгенія Янченко
Видавництво: Віхола
ISBN: 9786177960187
Рік видання: 2021р.
Мова видання: українська
10
Рейтинг: 10 (1 голос)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Червоне, біле, рожеве, помаранчеве і навіть сіре. Тихе, кріплене чи ігристе. Солодке чи сухе. Старий Світ чи Новий? І це далеко не повний спектр опцій, на які варто зважати, обираючи пляшку вина до вечері. Складно? 

Насправді ні. У цьому переконана Анна Євгенія Янченко, сомельє та авторка книжки “Вино без правил. Як пити круте вино і не залежати від думки винних снобів”. Людина, яка знайде вам неймовірне вино за 1000 гривень і дуже добре — за 150 грн, сомельє, яка впевнена — дегустувати та розрізняти аромати й смаки вина можна навчити кожного.

У своїй книжці Анна Євгенія пояснює, як читати етикетку і обирати келихи, що таке декантер і звідки взялися таніни, розвіює міфи стосовно порошкових вин, пояснює, чим відрізняється Шампанське від Проссеко, що таке Петнат і хто зіпсував імідж Ламбруско. Вона описує найвідоміші винні регіони світу та пояснює, як винороби створюють вино і  для чого витримувати вино в дубових бочках.

Бонус від авторки: річний квест винними сортами світу — від найвідоміших Мерло та Піно Нуар до таємничих Мараві та Нерелло Маскалезе. 

  • Kelt Сбт, 05/06/2021 - 16:17

    Чудове видання і для тих, хто хоче розбиратися у вині краще, ніж "то певно порошкове, бо дешеве, ще й закручене залізним корком, а не заткане девевляним, плюс сухе, значить кисле, візьму си якогось солодюсика", і для тих, хто може із зав'язаними очима відрізнити темпранільйо від гарначі. Виклад у книзі жвавий, наукові факти перемежовані цікавими історіями із досвіду авторки, а редагування тексту близьке до ідеалу (ладно, вже пробачу вам, що назвали аргентинську провінцію Хухуй на радянсько-моралізаторський лад Жужуй). Кожен, хто візьметься за читання цієї праці, знайде у ній для себе щось цікаве; ну і захоче після цього келішок тихого або ігристого звісно:)

Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt