Танго з минулим: Неординарні постаті в історії Житомира


Історія Біографія краєзнавча література
Автор: Георгій Мокрицький
Видавництво: Волинь
ISBN: 9789666901708
Рік видання: 2013р.
Мова видання: українська
0
Оцінки відсутні
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Чому танго? - напевно, таке запитання виникне у кожного, хто візьме до рук цю книгу. Але навіть її побудова, структура і, звичайно, зміст дають відповідь: книга популярно, у легкій формі, з невеликими відступами-вставками між нарисами (наче легкий танговий пірует) віде вас від постаті, від події до події.

Незважаючи на, здавалося б, популярний стіль, книга цілком серйозна. Вона має науково-довідковий апарат і блок коментарів до нарисів з джерелами, літературою та розповідями про історію їх написання. Тому цей розділ і називається «Історія про історії». Адже більшості нарисів передував багаторічний науково-краєзнавчий пошук. Не один рік автор листувався з родичами і знайомими героїв нарисів, вивчав фонди багатьох архівів у Житомирі, Києві, Львові, Москві, Санкт-Петербурзі, здійснив багато далеких поїздок, опрацював сотні джерел. Це дуже захоплююча робота, коли зближаєшся на мить зі своїми героями, коли поринаєш у вир їх життя, у минулі роки і століття, долаючи простір і час. Хіба це не нагадує запальне танго?

Автор запрошує вас, шановні читачі, на танго з минулим. Гортаючи сторінку за сторінкою, «у вирі танцю» ми зустрінемося з багатьма надзвичайно цікавими людьми, неординарними та іноді навіть неоднозначиними постатями («антигероями»), життя і діяльність яких так чи інакше пов'язані з Житомиром.

У цій книжці ви прочитаєте 40 нарисів про неординарні постаті в історії Житомира та 160 цікавих краєзнавчих мініатюр. Книга проілюстрована 600 фотознімками. В покажчиках вміщено 1304 імені та 423 географічних об'єкти, про які йдеться в основному тексті і коментарях.

Написана популярно, але глибока за змістом, книга розрахована на всі верстви і вікові групи читачів, і сподіваємось, буде корисною тим, хто не байдужий до історії і своєї «малої» і нашої спільної «Великої» Батьківщини - України.

Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера