Рутенія. Повернення відьми


Фантастика Фентезі
Автор: Віталій Климчук
Видавництво: Теза
Рік видання: 2011р.
Мова видання: українська
10
Рейтинг: 10 (3 голоси)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Роман занурює читача у дивосвіт давньослов'янських міфологічних уявлень.

Князі правлять державами казкової землі Укранії, пліч-о-пліч з ними — мудрі відьмаки. Лісами мандрують чугайстри, полісуни, мавки, в річках живе плем'я русалок, під землею сховалися рахмани й могутні Великі Полози. Але й капосні злидні дошкуляють людям, і жорстокі песиголовці причаїлися біля кордонів…

Такий світ Яв, а ще є світи Прав і Нав. Всіх їх поєднує Світове Дерево, основа Всесвіту.
Героїні роману, молодій обдарованій відьмі Рутенії, доведеться не лише шукати шлях до власного «Я», але й рятувати Всесвіт від зазіхань злодія Ахрумана, що вклоняється Чорнобогу. Вірні друзі — чугайстер Віт, русалинка Дзеванна, молодий зільник Золота, мудрий відьмак Добровін — та інші дивовижні люди й істоти допоможуть їй долати найсуворіші випробування…Поєднання захопливих пригод і поетичного світосприйняття — таким є сучасне українське фентезі. Алегоричною мовою оповідає воно читачеві про вічні цінності, моральні й культурні.

Ім'я
Зображення користувача Вікторія Гранецька.
Вікторія Гранецька
Зображення користувача Вікторія Горбунова.
Вікторія Горбунова
Зображення користувача vklymchuk.
vklymchuk
Ім'я
Зображення користувача t.ivleva.
t.ivleva
Зображення користувача Вікторія Гранецька.
Вікторія Гранецька
Зображення користувача vklymchuk.
vklymchuk
Ім'я
Зображення користувача t.ivleva.
t.ivleva
Автор:
Зображення користувача vklymchuk.
vklymchuk
2
13.10.2011 - 12:50

Є в дитячій літературі теми, що завдяки стабільному читацькому попиту, формованому віковими особливостями, завжди будуть запитуваними й актуальними. Для найменших читачів це — казки, для старших – фентезі (та сама казка, але з масштабніше виписаними персонажами, сюжетом, ідеями тощо). Врешті, й автори цього жанру «працюють» плідніше, і видавці охочіше друкують такі твори.

Якщо вимоги до більш традиційних (і, на жаль, менш розвинених) жанрів у сучасній українській літературі для дітей ще досить високі, то щодо фентезі є питання.

Автор:
Зображення користувача vklymchuk.
vklymchuk
4.33333
13.10.2011 - 12:33

Книга «Рутенія. Повернення відьми» написана у жанрі етнічного українського фентезі. Тут є чугайстри, відьмаки, мольфари, злидні, перелесники, русалки, песиголовці та інші міфічні і казкові створіння, які, за легендами, мешкали на території сучасної України.