Конкістадори


Історичний роман Сучасна зарубіжна проза
Автор: Ерік Вуяр
Видавництво: Фабула
ISBN: 9786170952639
Рік видання: 2019р.
Мова видання: українська
7.75
Рейтинг: 7.8 (4 голоси)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Історичний роман Еріка Вуяра «Конкістадори» оповідає про захоплення іспанцями Перу. Франсіско Пісарро з братами вирушає з невеликим військом установлювати владу іспанського короля на нових землях. Вони переживають хвороби, нестачу їжі, холод, долають гори і тропічні ліси. Купка самовпевнених чужинців прагне золота і влади.
Що доведеться зробити, щоб досягти цього? Чи достойно їх винагородять за випробування і принесені криваві жертви? Завойовників чекає складний і небезпечний шлях.

  • Kelt Птн, 15/05/2020 - 22:57

    Книга-розчарування. Коли бачиш напис "історичний роман", поєднаний з такою гучною назвою, уява малює сюжет із динамічними пригодами, соковитими діалогами, сутичками конкістадорів з індіанцями, яскравими відкриттями і не менш епічними факапами. Натомість отримуєш в'ялий сюжет із натовпом чуваків, які виринають нізвідки і невідомо куди плетуться. А занудство оповіді може викликати кататонію навіть у найбільш стійкого читача. "Де стежка, якою, як вважалося, вони йшли? Людина бреше, постійно занурюється в одні й ті самі думки. Господи, який же грубий наш розум, яке грубе наше тіло! Думки не можуть вийти за межі заздрощів, удаваного милосердя, страждання. Сумління проголошує фальшиві проповіді, і звучать вони так, немов їх читають блохам або павукам <...> Ліс обернувся на великого туманного звіра, довгий коридор листя й дощу. І було в цьому святі родючості щось огидне. Ліани, велетенські змії, гума, смола, бальзам - усе це не що інше, як життя і смерть. Щомиті народжувалася сотня речей і ще сотня помирала, гнила. Тут життя пропонувало все гарне  й цінне, що мало апетитну ожину й отруту. Тут життя зусібіч обступало своїм жовтим і зеленим таїнством". Дочитали? А тепер уявіть, що це є всюди, куди не кинь оком. Аби так безглуздо написати про пригоди конкісти, треба мати талант. Ну і не менший талант потрібен, аби це прочитати. Особисто мені його забракло.

Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt