Гітлер і Сталін. Тирани і Друга світова війна


Історія Біографія зарубіжна проза
Автор: Лоренс Ріс
Видавництво: Лабораторія
ISBN: 9786177965212
Рік видання: 2020р.
Мова видання: українська
10
Рейтинг: 10 (1 голос)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Гітлер і Сталін — два, мабуть, найвідоміші тирани XX століття. Хоч вони й перебували в опозиції один до одного, все ж були втіленням єдиного принципу авторитарної влади. Злочини сталінського режиму не менш жахливі, аніж нацистського, та за цими двома лідерами люди чомусь йшли до кінця. Чому?

Лоренс Ріс 30 років розпитував саме цих людей про їхні згадки щодо подій Другої світової — і вмістив в цій книзі сповіді тих, хто наживо був свідком правління двох тиранічних історичних постатей. На основі розповідей солдат Червоної армії та вермахту, цивільного населення та навіть тих, хто перебував у найближчому оточенні до Гітлера і Сталіна, Лоренс Ріс зміг передати залаштунки кривавого протистояння, таємних політичних процесів та нещадних доленосних рішень.

 • Kelt Ндл, 30/05/2021 - 08:52

  Це просто-таки титанічна праця Ріса. Переорані документи, щоденники, спогади учасників й очевидців Другої світової, проведений аналіз, а найголовніше - доступність викладу вражають. Якщо ви, як і я, цікавитеся темою 2WW, вас затягне у книжку з головою і ви обов'язково знайдете у ній для себе щось нове. Якщо ж ви не цікавитеся темою Другої світової, то якраз час почати це робити, і праця Ріса буде для того чудовим стартовим майданчиком. Адже, як відомо, історія ходить по колу, тож якщо ти попереджений, значить - озброєний.

   

  Додам також, що окрім розбору образів Гітлера і Сталіна, Ріс пройшовся й по інших тогочасних лідерах, зокрема Черчиллю і Рузвельту. Читач може роздивитися крізь збільшуване скло, наскільки ницими і безглуздими вони були у спробах сподобатися Джо (так радянського тирана називали на Заході).

   

  Ну і наостанок не можу не звернути увагу на роботу перекладачки і редакторського відділу: на таку чималеньку книженцію майже немає помилок, одруківок і словоблудства у стилі Кононовича. "Лабораторія" - ви супермолодці!

Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt