Бляшаний барабан


Художня література
Автор: Ґюнтер Ґрасс
Видавництво: Юніверс
Рік видання: 2005р.
Мова видання: українська
Перекладач: Олекса Логвиненко
7
Рейтинг: 7 (1 голос)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Цей роман видатного сучасного письменника — перша частина епічної трилогії, до якої входять також повість «Кіт і мишка» та роман «Собачі роки».

Уперше цей антифашистський твір надрукований у 1959 р. і викликав у суспільстві гучний скандал, а авторові приніс світову славу. Це — насичена деталями, сповнена неймовірних подій та цікавих персонажів, іронічна, а нерідко й саркастична німецька історія першої половини ХХ сторіччя.

Серія книжок
Інші видання
  • Kelt Чтв, 16/02/2012 - 00:13

    Хе-хе, не книжка, а прямо-таки коробка зі шпильками, якими автор щедро штиркає навсібіч. Так, «Бляшаний барабан» – непоганий твір, написаний цікавою грасівською говіркою, багатий на добротну філософію, однак подекуди занадто гротескний, абсурдний і невиправдано епічний. Не люблю інтелектуальних снобів, які поклоняються Грасу лише тому, що він Грас, на кожному кроці з піною у роті доказуючи геніальність твору, попередньо ознайомившись із ним хіба у хрестоматійному вигляді. Чималий відсоток написаного притягнутий автором за вуха, та і загалом під час читання ловиш себе на думці, що Б. Б. – це просто сублімація Грасом негативної енергії; твір, як гнівне звернення до фашистського режиму, однак без задньої думки про те, що його читатиме й іще хтось.

    Дуже позитивним є той факт, що більшість подій «Барабана» відбувається в Ґданську – одному із моїх улюблених міст. Вельми приємно було мандрувати з головним героєм вуличками, за якими я уже встиг неабияк скучити:)

    І наостанок хотілось би сказати, що книга насичена коректорськими хибами. До того ж, із наближенням до фіналу їхня кількість невпинно зростає (складається враження, що коректор встиг добряче втомитися від авторських вибриків і під завісу уже просто гортав п’яте через десяте))

Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Зображення користувача павло.
павло
Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Зображення користувача павло.
павло
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера