Аналіз крові


Сучасна українська проза Художня література
Автор: Степан Процюк
Видавництво: Грані-Т
ISBN: 9789664652671
Рік видання: 2010р.
Мова видання: українська
10
Рейтинг: 10 (2 голоси)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Чи можливо збагнути природу людських комплексів? Де шукати справжні причини наших найпарадоксальніших учинків, слів, думок? Чому в кожному іноді проступають риси, які нерідко вражають нас самих? Чи психоаналіз — панацея, чи лише перша і не завжди безпечна спроба проникнути в найбільшу таємницю людини — таємницю її психіки? Усі ці й чимало інших гострих питань порушує на сторінках своєї нової книжки відомий письменник Степан Процюк, який тривалий час активно цікавиться психоаналізом, чи то пак, як він сам це означує, «душезнавством».

Серія книжок
Ім'я
Зображення користувача Лана.
Лана
Зображення користувача Stranger.21.
Stranger.21
Ім'я
Зображення користувача Stranger.21.
Stranger.21
Ім'я
Зображення користувача ole44ka.
ole44ka
Автор:
Зображення користувача Лана.
Лана
0
06.05.2012 - 16:42

     «Поки поняття й терміни психоаналізу засвоювалися різноманітними інтелектуальними дискурсами ХХ століття, в України була своя дорога. Без психоаналізу. І без Фройда», - це уривок з есею Соломії Павличко «Сто років без Фройда», що увійшов до книги «Теорія літератури» (праця видана посмертно, у 2002-му році). А ось цитата з книги «Аналіз крові» (2010 рік) Степана Процюка: «І хоч я тут пишу багато про психоаналіз – з точки зору літератора, а не фахівця, - великі психоаналітики-теоретики теж не були вільними від кумиризації.

Автор:
Зображення користувача Лана.
Лана
0
06.05.2012 - 16:38

Він зауважив, ніхто нікого нічому не вчить,
спочатку в кожного студента скальпель затуплений,
а потім у кожного студента скальпель гострий
і ніхто нікого нічому не вчив...
Ґертруда Стейн

Автор:
Зображення користувача Лана.
Лана
0
06.05.2012 - 16:36

     Похоже, в украинской современной литературе активизировалась волна экзистенциальной тематики. Смысл жизни, игры подсознания, ценности и пороки - становятся линиями сюжетов, а не изобразительными инструментами. Первым, кто обратил внимание широкой аудитории на потребность в такой литературе стал писатель Юрий Издрик,  или просто Издрик, из Ифано-Франковской области. В конце прошлого года он получил премию Би-би-си за лучшую книгу года - сборник рассказов под названием «Таке».

Автор:
Зображення користувача Лана.
Лана
0
06.05.2012 - 16:33

     2010 рік починається у нас химерно: вже не кажу за політичні обриси і перспективи, які грозять випхати українство на безлюдний острів. Ось тільки проблєма, – того острова катма найти. В літературі все йде своєю чергою, і думаю, попри всі негаразди суспільно-політичного характеру, йде все краще і краще. І думаю, має рацію Юрій Андрухович у передноворічному інтерв’ю журналові «Главред», стверджуючи, що 2010 рік буде кращим за попередні...

Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера