Мирослав Дочинець

     Мирослав Іванович Дочинець (3 вересня 1959, місто Хуст Закарпатської області - ...) — український письменник, журналіст. Член Асоціації українських письменників (від 2003 року).
     Народився в сім'ї вчителів. Батько Іван Юрійович закінчив із відзнакою філософський факультет Київського університету, але мусив учителювати в школі-інтернаті й ПТУ, оскільки відбув шість років ГУЛАГу за націоналізм. Мати викладала географію.
     Друкуватися почав з шостого класу в дитячих виданнях. Був переможцем конкурсів юних літераторів.
     1977 року вступив на факультет журналістики Львівського університету. Під час навчання був членом редколегії університетської багатотиражної газети «За радянську науку», згодом — редактором газети «Джерела». Професійну журналістську роботу розпочав 1982 року в газеті «Молодь Закарпаття».
     1990 року заснував у Мукачеві газету «Новини Мукачева». У цей час також працював власним кореспондентом газет «Карпатський край», «Срібна земля», «Фест». Друкувався у всесоюзних та республіканських часописах «Комсомольская правда», «Известия», «Україна», «Людина і світ», «Ранок», «Радянська жінка», «Літературна Україна», «Молодь України».
     1998 року заснував у Мукачеві видавництво «Карпатська вежа», в якому як головний редактор і директор підготував і видав упродовж п'яти років понад 100 видань.
     1998 — звання «Журналіст року Закарпаття».
     2004 — лауреат Міжнародної літературної премії «Карпатська корона».

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Дочинець_Мирослав_Іванович

Книги на Книгомані
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера