Холодний Яр


Історичний роман Мемуари Проза Художня література
Автор: Юрій Горліс-Горський
Видавництво: Відродження
ISBN: 9789665382119
Рік видання: 2008р.
Мова видання: українська
10
Рейтинг: 10 (2 голоси)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Книга розповідає про збройну боротьбу за Українську державу під жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: "Воля України – або смерть!"
Події відбуваються на теренах сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, у Києві, Полтаві й на території тодішньої Польщі.

Холодний Яр — з тих книг, які ненароком можна прочитати за одну ніч. Автор, невгамовний романтик, згадує події, в реальність яких з-за карколомно закручених сюжетів часом навіть не віриться. А часом і страшно повірити, адже в системі наших уявлень про 20-ті роки навряд чи є картинка, де під десятком нанизаних на дерево черепів висить табличка «Володіння Холодного Яру. Проїзд чекістам заборонений!» . Але ж все це було…
«Холодний Яр» - бестселлер в Галичині 30-40-х років, це книга, колективні читання якої колись влаштовувались в «Просвітах». Імена її героїв брали за псевда юні оунівці. Без перебільшення можна сказати, що Ю. Горліс-Горський став духовним батьком тисяч українських героїв. Завдяки історичному клубу «Холодний яр», Роману Ковалю та Тарасу Силенку ми сьогодні маємо можливість відкрити десяте її видання. І, нарешті, - в Україні.

Інші видання