Зебра Е

Інфо: 

З усіх зебр, відомих людству, наша «Зебра Е», мабуть, сама смугаста. І тому, що, згідно з знаменитому твердженням, чергування чорних і білих смуг характерно для життя взагалі і для кожної людини зокрема і тому, що наші автори в своїй творчості талановито прагнуть висловити це часом гірке і образливе чергування.

Народилася наша «Зебра Е» наприкінці XX століття. За роки ми придбали пристойний видавничий досвід, накопичили значний багаж, в якому майже тисяча найменувань виданих книг загальним тиражем - страшно уявити - понад чотирнадцять мільйонів примірників! При цьому авторів навіть більше, ніж назв: є ж твори, створені не одним, а двома, трьома, а то і колективом авторів. Таким чином, весь наш видавничий досвід говорить не про тварину, а людському походження «Зебри». Вона, як то кажуть, не просто цікаве істота, схоже на смугасту вівцю, а, згідно з давньою легендою, символ входження щастя в кожен будинок. Чи не в кількісному, а в якісному сенсі.

У такому ж (якісному) сенсі «Зебра Е» підходить до відбору рукописів для видання. Принцип один: з хорошою рукописом ласкаво просимо в «Зебру Е», з не дуже хорошою ласкаво просимо ще куди-небудь. Є, звичайно ж, у нас і комерційні інтереси, а то як же без них. Однак вони не є непереборною перешкодою на шляху красного письменства. Або є, але не завжди.

Зараз у нас на першому місці серед виданих та готуються до виходу книг художня проза. Автори є дуже відомі і навіть знамениті, а є поки і не дуже. Думаємо, що будемо видавати і п'єси, а також вірші. Хоча труднощі з віршами найбільші. З тієї причини, що народ в країні все далі відходить від поезії і прискореними темпами дрейфує в сторону матеріальних благ. Явно на шкоду духовному пошуку і моральним муках, симптоматичним для російської літератури.

Основна наша позиція: на основі накопиченого досвіду розвивати «Зебру Е». Створювати нові серії і зберігати старі, вступати в контакти з новими авторами і зберігати колишні. Наскільки це вдається? Відповісти найпростіше таким способом: спершу придбати всі книги видавництва «Зебра Е», а потім їх все прочитати. Або не всі, а хоча б ту, яка найбільше сподобалася.

Кілька слів про те, звідки і чому з'явилася у Зебри заголовна буква Е.

Це - перша буква прізвища відомого у нас в країні і далеко за її межами письменника Віктора Володимировича Єрофєєва. При створенні видавництва стали сперечатися, яке жива істота могло б стати символом і символом нової книгостворюючоїй організації. Єрофєєв запропонував використовувати образ неприборканого смугастого тварини. Його і затвердили, додавши непарнокопитних мешканцеві савани вітчизняному букву Е. Незабаром в "Зебра Е" вийшла книга "П'ять річок життя"

Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера