Інститут передових технологій

Інфо: 

     Україна – держава з давніми картографічними традиціями. Вже багато років вона належить до числа небагатьох країн, здатних самостійно виготовляти високоякісну картографічну продукцію. Проте методи картографування довгий час залишалися майже незмінними. І тільки в 90-х роках з’явилися перші передумови для впровадження у цю галузь науки високих технологій.
     Звичайно, завжди важко ламати стереотипи, починати щось нове у тій сфері, де, здавалося, вже заздалегідь все розплановано. Але у 1996 році на ниві картографування з'явилося нове київське підприємство, яке наважилося кинути виклик сталим методам. Це приватне акціонерне товариство „Інститут передових технологій”, засновником якого став к. т. н. Олександр Володимирович Барладін.
     Прийшовши не руйнувати колишні здобутки, Інститут із самого початку свого існування ставив собі за мету, використовуючи багаті наукові надбання української картографії, підвищити її якісний рівень за допомогою новітніх розробок, удосконалити процес виготовлення картографічної продукції. Здійснивши нелегкий, але продуктивний шлях становлення, сьогодні Інститут передових технологій досяг лідерства серед картографічних підприємств.
     З діяльністю Інституту пов'язаний прихід епохи інформатизації й сучасних методів виробництва в українську картографію. До них працівники Інституту долучили мистецькі підходи та вигадливість. Від початку свого заснування колектив Інституту передових технологій не боїться вдаватися до несподіваних рішень, які в підсумку завжди виявляються результативними.
На початку існування Інститут зіткнувся з проблемою просування картографічної продукції на широкі споживчі ринки, адже навіть у тих галузях, де на Заході не можуть обійтися без застосування досягнень картографії, українці звикли працювати без них. Проте саме Інститут передових технологій своєю послідовною та якісною роботою запровадив моду на картографічну продукцію.
     Сьогодні керівники різних рівнів найчастіше звертаються до новітніх геоінформаційних технологій.  З кожним днем щораз більше приходить розуміння їхньої незамінності у вирішенні транспортних, економічних, екологічних проблем. Замовниками Інституту є Міністерство транспорту України,  Міністерство освіти і науки, Держкомтелерадіо, Держтуризмкурорту, Держстандарт, Київська міська державна адміністрація та інші провідні державні установи.
     У галузі геоінформаційних систем Інститут забезпечує функціонування чергової частини ГУ МВС України в м. Києві, ГУ ДСНС в м. Києві. У 2002 році розробки Інституту використовувалися під час проведення виборів до Верховної Ради України, а вже в 2005 році в Інституті передових технологій розробили ГІС «Вибори», яка може використовуватися різними учасниками виборчого процесу. Розроблена та запатентована навігаційна система щодо моніторингу транспортних засобів з використанням GPS.
     Саме завдяки продукції Інституту передових технологій до досягнень новітньої науки можуть долучитися й українські школярі та студенти, розвиваючи своє просторове уявлення, навчаючись комплексно. Інститут також бере безпосередню участь у навчальному процесі, організовуючи різноманітні розважально-освітні заходи та програми для школярів. На безоплатній основі здійснюється впровадження інформаційних методів у систему викладання, проводяться семінари та курси вчителів і методистів.  Важливе місце посідає доброчинна допомога дитячим притулкам та інтернатам.
     Не оминає своєю увагою Інститут і вищу школу, повсякчас надаючи студентам різних вищих навчальних закладів можливість готувати тут курсові, дипломні та дисертаційні роботи, проходити виробничу практику.
     Основні сучасні напрямки діяльності Інституту: розробка та виробництво картографічної продукції, створення муніципальних і регіональних геоінформаційних систем, розробка геоінформаційних  проектів різного призначення та захисні технології в поліграфії, розробка програмних продуктів, навчальних електронних систем (CD-атласів та WEB-додатків).
     Інститут передових технологій випускає навчальні карти й атласи з історії та географії, що використовуються в усіх українських школах та мають відповідні грифи Міністерства освіти і науки. 
     Великій та різноманітний асортимент довідкових карт і атласів України, Європи та світу, окремих регіонів, планів і атласів міст України, автомобільних шляхів, туристичних карт пропонується користувачеві.
     Також Інститут є провідним виробником офісних, корпоративних та ексклюзивних  карт різного тематичного наповнення.
     Особливе місце серед багатого асортименту продукції Інституту передових технологій посідають глобуси, що виготовляються на базі оригінальних методів підготовки цифрових картографічних основ з їх подальшим формуванням на пластику. Це забезпечує мінімальні спотворення контурів, гідрографії й інших елементів.
     Провідною базою своєї діяльності Інститут передових технологій продовжує використовувати сучасні комп'ютерні технології та новітні наукові розробки, запатентовані в Україні.
     Важливою складовою його успіху був і залишається дружній та злагоджений колектив, очолюваний директором Олександром Володимировичем Барладіним.       Редакторський відділ складають висококваліфіковані редактори-картографи із значним стажем практичної роботи, у комп’ютерному відділі працюють найкращі випускники географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного технічного університету та інших провідних вищих навчальних закладів столиці. Науковий потенціал Інституту передових технологій складають кандидати географічних наук, кандидати технічних наук, аспіранти. Науковці Інституту  займаються активною науковою діяльністю, не припиняючи праці над вдосконаленням методології та практики картографування. Всі вони мають численні наукові публікації у спеціалізованих виданнях.
     У 2001 році Інститут передових технологій став членом Міжнародної картографічної асоціації (ІМТА). Від 2003 року Інститут бере участь у її щорічних конкурсах картографічної продукції. І вже на першому з них здобув другий приз у номінації «Краща настінна карта світу». Таке досягнення стало можливим завдяки тому, що методи виготовлення карт вже тоді не поступалися жодним закордонним технологіям. Адже в основу зображення земної поверхні було покладено космічну зйомку, рельєф дна Світового океану відтворено методами світлотіньової пластики. Внаслідок цього створювався ефект спостереження Землі з Космосу. Через рік на наступній конференції Інститут отримав другий приз номінації «Кращий атлас» за видання «Атлас Автономної Республіки Крим».
     Проте справжнім світовим проривом вітчизняної картографії стала конференція, що проходила в Лондоні у 2005 році. На ній у новоствореній номінації «Цифрова картографія» присудили перше місце атласові «Географії материків і океанів», створеному й виданому Інститутом передових технологій, як найкращому електронному навчальному атласові. Також Інститут був відзначений найвищою нагородою картографів – Кубком за найкращий картографічний твір, виданий у 2004 році.