Відлуння


Жахи Сучасна українська проза Художня література
Автор: Сергій Лобода
Видавництво: Кальварія
ISBN: 9789666633081
Рік видання: 2010р.
Мова видання: українська
10
Рейтинг: 10 (2 голоси)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Микола Шкарупило — один із тих, хто підлітком пережив найстрашнішу за всю історію України зиму. Сьогодні йому далеко за 80. І ось одного дня до нього приходять дві школярки, яким доручили опитати тих, хто пережив ту зиму. Але як можна відповісти на запитання «Чи пам’ятаєте ви голод? Як він почався?» — коли для тебе він почався у той день, коли у твою хату ввірвався місцевий двадцятирічний міліціонер Федька разом із твоєю шкільною вчителькою і на твоїх очах застрелив твого батька за те, що у твоєї сестри знайшли жменю зерна?
Зима 1932-1933 років стала найбільшою трагедією України за всю її історію. Вона настільки страшна, що чимало людей, навіть у сьогоднішній Україні, не хочуть повірити у її реальність... Недаремно одна зі школярок, яка опитує Миколу Шкарупила, заявляє: «Ну, може, і вмирали. Тільки не вірю я у все це...». Повірити справді непросто, особливо тоді, коли наступним у списку тих, кого дівчата опитуватимуть, є той самий міліціонер Федька. Як жертва...

Ім'я
Зображення користувача t.ivleva.
t.ivleva
Зображення користувача Stefaniya.
Stefaniya
Ім'я
Зображення користувача t.ivleva.
t.ivleva
Зображення користувача wolf.
wolf
Ім'я
Зображення користувача wolf.
wolf
Автор:
Зображення користувача t.ivleva.
t.ivleva
10
28.11.2011 - 16:00

     Поки десь там, у політичних верхах вирішують, чи був голод в Україні 1932—1933 років геноцидом українського народу, на тему Голодомору продовжують писатися твори. Не перевидаватися і не перекладатися з чужих мов, якими тодішні європейські аташе в Україні писали своїм урядам про жахіття, що коїлися в УРСР, а саме створюватися — тут і тепер, у нібито заможному суспільстві так само «європейського» зразка.