Листування Тараса Шевченка


Листи
Видавництво: Брама-Україна
ISBN: 9789664531273
Рік видання: 2013р.
Упорядник: Сергій Єфремов
Мова видання: українська
0
Оцінки відсутні
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Вперше від 1929 року перевидано листування Тараса Шевченка, яке було свого часу науково опрацьоване академіком, шевченкознавцем Сергієм Єфремовим і його колегами.
Видання охоплює 225 листів самого Шевченка та ще понад 200 адресованих поетові. Розлогі наукові коментарі, ілюстрації, вкладки дають змогу докладніше ознайомитися з епістолярною спадщиною українського генія.
Консультантом видання виступив Сергій Гальченко, заступник директора Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Передмову написав знаний черкаський літературознавець Василь Пахаренко.
Цей проект успішно здійснено ще й тому, що Шевченківський національний заповідник (м. Канів) та музей «Кобзаря» Т.Г. Шевченка (м. Черкаси) надали видавцю оригінальні примірники «Листування Тараса Шевченка» 1929 року видання, котрі зберігаються у їхніх фондових колекціях.
Розрахована книга як на науковців, так і на тих, хто прагне осягнути творчі надбання двох великих синів черкаської землі – Тараса Шевченка і Сергія Єфремова.
У 2014 році серед 316 номінованих на здобуття премії «Найкраща книга 21 Форуму видавців» у Львові видання вибороло 21 позицію й отримало відзнаку.

Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера