Ерік Сігал

      Ерік Сігал (Erich Wolf Segal; 16 червня 1937, Бруклін, Нью-Йорк - 17 січня 2010, Лондон) - американський письменник і сценарист, автор повісті “Історія кохання”, яка вважається однією з найбільш читаних книжок ХХ сторіччя (стала бестселером і розійшлася накладом понад 30 млн. примірників).
     Народився в родині рабина. Закінчив Гарвард у 1958.
     Наприкінці 1960-х рр. викладав класичну літературу в Єльському університеті (США).
     1968 - написав сценарій до анімаційного музичного фільму "Жовтий підводний човен" (Yellow Submarine), присвяченого групі The Beatles.
     1969 - написав повість про любов студента Гарварду і студентки Редкліффського коледжу, яка вмирає у фіналі від раку. Повість Сігала не викликала цікавості видавців, і літературний агент автора запропонував йому написати на її основі сценарій, який придбала кіностудія Paramount Pictures.
     Фільм "Історія любові" (Love Story, режисер Артур Гіллер) за сценарієм Сігала вийшов на екрани 1970 року. Картина, головні ролі в якій зіграли Райан О'Ніл і Елі Макгроу, стала лідером прокату 1971 і була номінована на 7 премій "Оскар", у тому числі за кращий сценарій, проте отримала лише одну нагороду - за музику (автор - Френсіс Лей, музична тема з фільму набула світової популярності). "Історія любові" з моменту її виходу на екрани регулярно включається до списків найромантичніших фільмів.
     Після початку зйомок Paramount Pictures запропонувала Сігалу знов переробити сценарій на повість. Книга "Історія любові", що надійшла у продаж до прем'єри фільму, стала бестселером в США і була перекладена 33 мовами (в тому числі українською - переклад був опублікований у журналі "Всесвіт").
     1977 року видали продовження "Історії любові" - "Історію Олівера" (Oliver's Story), яка також була екранізована.
     Згодом викладав античну літературу у Гарвардському і Прінстонському університетах. Автор низки наукових праць.
     З 1975 був одружений на Керен Маріані Джеймс, мав двох дочок.
    Останні 25 років життя потерпав на хворобу Паркінсона.
    19 січня 2010 похований на одному з цвинтарів Лондона.

Книги на Книгомані