Наталія Шевченко

     Наталка Шевченко (Наталя Очкур, 18 вересня 1973 року, Київ - ...) - сучасна українська письменниця.
     Народилася 18 вересня 1973 року в Києві. Писати почала з 14 років, і, звісно, вірші. 1993 року закінчила Київський технікум готельного господарства. Має диплом з відзнакою за спеціальністю “книгознавство”. Книги Наталка обожнює, і справді знає про них дуже багато.
     2003 року, завдяки конкурсу “Коронація Слова”, в Наталчиному житті сталися відразу дві знакові події. Було надруковано її перший роман—“Містичний вальс”, і вона познайомилася з дуже обдарованим письменником та художником Олександром Шевченком, за якого вийшла заміж у 2006 році. На той час, окрім романтичного фентезі “Містичний вальс”, завдяки тій-таки “Коронації Слова”, побачили світ ще два Наталчиних романи—іронічний жіночий детектив “Учора і завжди” та психологічна драма з елементами містики “Янголи, що підкрадаються”. А 2007 року спільний роман подружжя Шевченків “Бранці мороку”, що об’єднав не лише творчі зусилля пари, але й їхні літературні уподобання (Сашко дуже любить романи жахів, а Наталка, хоча й читає книги усіх жанрів без винятку, усе ж більше тяжіє до романтики) посів третє місце на конкурсі “Коронація слова”, і вийшов друком у видавництві Фоліо. Від того ж видавництва подружжя отримало прізвисько “український Стівен Кінг”. Наталка цьому не вельми рада, і повністю погоджується з Сашком, котрий каже, що мріяв би почути таке порівняння хіба що від самого Кінга.
     Наступний спільний твір подружжя, данина кіножанру “джіалло”—роман “Кривава осінь в місті Лева або Джіалло по-львівськи”, також переміг на “Коронації Слова”. Наразі закінчено третій роман Шевченків “Оксамитовий перевертень”, і ще два спільні проекти у розробці. Для видавництва “Грані-Т” подружжя написало книгу із серії “Життя видатних дітей”, і працює над кількома дитячими детективами. Паралельно, також у співавторстві, але вже з Ларисою Чагровською, Наталка пише для серії “Жіночий любовний роман” під псевдонімом Наталка Смотрич. Уже вийшло дві книги—“Паризьке кохання” та “Афера на віллі”. Третя книга в роботі.
    Наталка Шевченко—Член Національної Спілки письменників України.
    Хобі—написання своїх творів, читання чужих романів, якісна українська музика, спілкування та хороше кіно, яким вона “заразилася” від свого чоловіка.
    Улюблений письменник – О’Генрі. Улюблений поет – Олександр Олесь. Життєве кредо: “Ніколи не здавайся!”. Улюблені домашні тварини—всі. А про письменництво Наталка говорить так: “Це покликання і стан душі водночас. Я люблю плести мереживо зі слів. Це так захопливо. Це приносить мені втіху. Я люблю своїх читачів, і читачів взагалі, незалежно від того, читають вони Кафку чи Макбейна, Коельо чи Андруховича, Маргарет Мітчелл чи Джеймса Джойса. Я мрію про ті часи, коли в українській літературі книжка інтелектуальна і книжка масова не будуть протиставлятися одна одній і не будуть підмінятися одна одною. Я мрію про літературу, яка поєднає у собі легкість викладу, яскравість художніх образів, соковиту насиченість мови та романтичну піднесеність. Я хочу, щоб усі наші письменники любили свого читача і творили з думкою про нього”.

Джерело: офіційний сайт http://www.shevchenky.com/ukr/natalka/author.html

Книги на Книгомані