Гарольд Роббінс
Гарольд Роббінс (англ. Harold Robbins, справжнє ім'я - Гарольд Рубін (Harold Rubin), також відомий під ім'ям Френсіс Кейн; 21 травня 1916, Нью-Йорк - 14 жовтня 1997 року, Палм Спрінгс, Каліфорнія) - американський письменник, автор гостросюжетних і детективних романів. Його книги були перекладені 32 мовами.
Американський письменник, який називав себе «кращим з нині живих романістів».
20 його романів видані на сьогоднішній день тиражем приблизно в 800 мільйонів екземплярів. Книги Роббінса можна характеризувати як гостросюжетні романи, де домінантами є - секс, гроші і влада, в них широко використовуються світські плітки і завуальовані факти з біографій відомих людей. Пізніше ці прийоми взяли на озброєння багато авторів, у т.ч. Джеккі Коллінз.
Роббінс був плейбоєм і майстром реклами, відомим письменником, але його розповіді про власне життя містили навіть більше вигадки, ніж його книги.
Гарольд Роббінс народився в Нью-Йорку, був старшим із чотирьох дітей у забезпеченій сім'ї добре освічених російських і польських іммігрантів. Його батько був успішним фармацевтом на Манхеттені. Роббінс отримав освіту в George Washington High School. Закінчивши школу, він змінив кілька робіт.
Перша книга «Ніколи не люби мандрівника» (Never Love A Stranger) була опублікована в 1948 році і ґрунтувалася на спогадах дитинства. Ця книга через сцени насильства та сексу була заборонена в деяких американських штатах, наприклад у Філадельфії, викликала судові суперечки і дала письменникові пристойну безкоштовну рекламу. У цей час Гарольд вже працював у сценарному відділі кінокомпанії і наступна його книга «Торговці мріями» (The Dream Merchants, 1949) розповідає про становлення і розвиток американського кіно. Темі Голлівуду як «фабриці мрій» і місці, де трагічно руйнуються надії і долі людей присвячені багато його книг, в тому числі «Куди пішла любов» (Where Love Has Gone, 1962) «Спадкоємці» (The Inheritors, 1969), «Самотня леді» (The Lonely Lady, 1976).
З 1957 року Гарольд Роббінс стає професійним письменником і пише зазвичай 5000 слів на день.
І ніщо: ні відсутність належної уваги критиків, ні численні любовні історії і п'янки, ні інвалідність не похитнули його бажання писати і його надію, а потім і впевненість у тому, що він один з кращих письменників.
Багато книг Гарольда Роббінса ставали лідерами продаж і лягли в основу 15 кіно-і телефільмів. Ще в 4 телесеріалах Гарольд Роббінс знявся сам, а фільм «Never Love a Stranger» (1958) - продюсував.
По книзі «Камінь для Денні Фішера» (A Stone for Danny Fisher, 1952) був знятий фільм-мюзикл «Король Креол» (King Creole, 1958) з Елвісом Преслі в головній ролі.
Найбільш відомий роман Роббінса «Саквояжники» (Carpetbaggers, 1961) - гримуча суміш з історії авіації та Голівуду, великих фінансових афер, а також фактів і чуток з біографії Говарда Хьюза. Сучасники легко вгадували і деяких інших відомих людей, описаних у романі під цілком прозорими псевдонімами. Роман послужив основою для двох фільмів «Саквояжників» (The Carpetbaggers, 1964) і «Невада Сміт» (Nevada Smith, 1966), а в 1995 році письменник вигадав продовження історії «Саквояжників» - «The Raiders».
Був час, коли він володів вишуканою колекцією живопису (Пікассо, Шагал, Леже і т.п.), 14 автомобілями, 85-футовою яхтою і будинками в Беверлі-Хіллз, Акапулько і на півдні Франції, любив хизуватися в різнокольорових смугастих штанях, яскравому капелюсі і гігантських сонячних окулярах. Протягом усього життя Роббінс витрачав гроші так само швидко, як і отримував; як пишуть його біографи, він пустив 50 мільйонів доларів на вітер: від випивки і наркотиків до яхт і повій.
Після інсульту, спровокованого зловживанням наркотиками, з 1982 року Роббінс був прикутий до інвалідного візка.
Гарольд Роббінс помер 14 жовтня 1997 року в Палм-Спрінгс, штат Каліфорнія.
Після його смерті були опубліковані самостійно написаний Роббінсом роман «The Predators» (1998) і кілька романів, написаних Junius Podrug, що базуються на ідеях Роббінса.
Джерело: http://lib.rus.ec/a/10386
- Увійдіть або зареєструйтесь, щоб додати коментар
Останні коментарі
47 тижнів 6 днів тому
1 рік 47 тижнів тому
2 роки 7 тижнів тому
2 роки 42 тижня тому
2 роки 43 тижня тому
3 роки 9 тижнів тому
3 роки 15 тижнів тому
3 роки 17 тижнів тому
3 роки 17 тижнів тому
3 роки 20 тижнів тому