Леся Олендій

Книги на Книгомані
Lehandra Ндл, 17/08/2014 - 22:28

Леся Олендій - українська журналістка-письменниця, яка мешкає в Італії.
Ідея написання книжки народилася після мандрівки в економічно незалежну від стиснутої податковим зашморгом гірську місцевість Італії – державу у державі Лівіньйо. Колись ця територія була відрізана від решти Італії високими гірськими вершинами, непрохідними дорогами і щасливо почувалася у такій відокремленості від решти країни. Власну економічну незалежність Лівіньйо вдалося відстояти й після того, як серпантин гірських доріг перетворили у цивілізовані шляхи. Розповідь про Лівіньйо була написана найпершою, а за нею потягнувся ланцюжок інших частинок, із яких й народилася "Mia Italia".
"Mia Italia" - книжка оповідок, у яких кожен із читачів знайде для себе саме те, що його найбільше цікавить: подивиться на побут і традиції італійців очима українки- дружини італійця; познайомиться з італійськими стравами, помандрує...
Книжка з назвою, що перекладається українською "Моя Італія" насправді не є розповіддю лише про Італію. У ній читач подорожуватиме разом із ліричною героїнею Хорватією, Угорщиною, Швейцарією, Німеччиною, не розкрученими туристичними агентствами мальовничими куточками Італії, а його думки нерозривно залишатимуться з Україною. Любов до України, до Львова, прочитується і в описах італійської архітектури, і навіть в особливостях страв італійської національної кухні.
«Хапати життя за ко­мір, — ділиться Леся Олендій у "Mia Italia" власними переконаннями, — дихати на повні груди, діяти, просуватися уперед, апетитом голодного наповнюватися знаннями, ділитися добром, допомагати хворим дітям чи голодним старцям, творити, цінувати й берегти кожну хвилину перебування й спілкування з тими, кого любимо, намагатися втілити у життя кожну світлу мрію, відліпити свій зад від крісла, тіло від дивана й подорожувати, подорожувати, подорожувати... Байдуже куди. Хоч би до найближчої вершини, замку чи монастиря. А як стане грошей, то й далі — до Адріатики, Альп, на Кіпр, аби наповнитися новими враженнями, спостереженнями. Очиститися від зашкарублості думок, затухлих стереотипів, повсякчас відроджуватися. Мандрівки — книга, що збагачує новими знаннями».
У "Mia Italia" є все - і легенька ностальгія за рідним улюбленим Львовом, і хвилювання від звикання до життя в новій країні, і захоплення, і гумор...

OLUKA