Кім Ньюман

     Кім Ньюман, також Ньюмен (англ. Kim Newman, 31 липня 1959, Лондон, Великобританія) - англійський письменник, кінокритик і журналіст, фахівець з кінематографу в жанрі хоррор та літератури жахів. Багаторазовий лауреат різних літературних премій в жанрі.
     Кім Ньюман народився в Лондоні, а дитинство провів в селі Еллер в графстві Сомерсет. Другом дитинства Ньюмана став майбутній письменник (і співавтор) Юджин Бірн. Кім Ньюман багато читав, вважаючи за краще фантастичну літературу, і з дитинства любив фільми жахів. Свій перший роман він написав у віці п'ятнадцяти років.
     Закінчивши школу, Кім Ньюман поступив на відділення англійської мови і словесності в університет Сассекса.
     У 1980 році він повернувся в Лондон, де займався роботою в театрі, був автором кількох постановок. Крім того, він грав в оркестрі «Club Whoopee», який виступав в лондонських кабаре. Також Ньюман займався журналістикою, що дозволило йому поступово придбати певну репутацію в довколалітературних колах.
     Після виходу першого критичного огляду кінематографа жахів, написаного у співавторстві з Нілом Гейманом, Кім Ньюман зосередився на кар'єрі кінокритика і письменника.

Книги на Книгомані
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера