Джордж Реймонд Річард Мартін

     Джордж Реймонд Річард Мартін (англ. George Raymond Richard Martin; 20 вересня 1948, Байонне) — американський письменник-фантаст, сценарист і продюсер. Автор популярного циклу книг у жанрі фентезі «Пісня льоду та полум'я». Книги перекладені багатьма мовами.
     Народився 20 вересня 1948 року в місті Байонне, штат Нью-Джерсі, США в родині робітника порту. Його сім'я мешкала в жилому комплексі федерального житлового проекту біля доків Байонне. Навчався у школі Мері Джейн Донах'ю та середній школі Маріста. З дитинства захоплювався читанням, писав і продавав страшні історії сусідським дітям, в старших класах став прихильником коміксів видавництва Марвел. Навчався в Північно-Західному Університеті (Northwest University) в Еванстоні, штат Ілінойс. В 1970 році отримав ступінь бакалавра, в 1971 — магістра по спеціальності «Журналістика». В цей же час Мартін почав писати фантастичні оповідання. Його перше оповідання — «Герой»(«The Hero») було опубліковане в журналі «Galaxy», здобуло Премію Х'юґо.
     Мав бути призваним до армії під час війни у В'єтнамі але ухилився від служби як Відмовник за ідейними міркуваннями. Замість армії 1972–1974 роках проходив альтернативну службу у програмі VISTA при Cook County Legal Assistance Foundation, яка боролася з бідністю.
     В 1973–1976 роках проводив шахові турніри для Continental Chess Association.
     В 1976–1978 роках викладав журналістику в Clarke College, м. Дюбук, штат Айова.
     У вісімдесятих роках переїхав в Голлівуд, де працював сценаристом (серіал The Beauty and The Beast), редактором(серіал The Twilight Zone), продюсером (серіал Doorways).
     В 1978 році публікується його перший роман «Dying of the Light», далі видається збірка оповідань «Sandkings» (1981) та роман «Windheaven»(1981, у співаторсті з Лізою Татл). Дитяче захоплення страшними історіями знаходить своє втілення в романі «Fever Dream»(1982), який критики визнають однією з найкращих книг про вампірів.
     Проте вершиною творчості письменника вважається фентезі-епопея «Пісня льоду та полум'я» (A Song of Ice and Fire), яку він розпочав в 1996 році романом «Гра Престолів» (A Game Of Thrones). У 2005 році четверта книга серії — «Бенкет Стерв'ятників» (A Feast for Crows) очолила список бестселлерів в рейтингу The New York Times.
     У 2007 році письменник оголосив, що права на екранізацію всієї серії придбані HBO Productions. По кожній книзі з циклу буде відзнято фільм.
Був одружений на Гейл Барнік(Gale Burnick) з 1975 по 1979, дітей не має. Проживає в Санта-Фе, штат Нью-Мексико.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Джордж_Мартін_(письменник)