Генріх Манн

     Генріх Манн (нім. Heinrich Mann, 27 березня 1871 - 11 березня 1950) - німецький письменник, есеїст, драматург; брат письменника Томаса Манна.
     Народився в сім'ї купців. Його батько, Іоганн Генріх Манн Томас, в 1877 році був обраний сенатором Любека з фінансів і господарства. Після Генріха в сім'ї народилося ще четверо дітей - Томас, Юлія, Карла і Віктор.
     У 1884 році Генріх здійснив поїздку в Санкт-Петербург.
     У 1889 році він закінчив гімназію і переїхав до Дрездена, де деякий час працював у книжковій торгівлі. Потім переїхав до Берліна, працював у видавництві і вчився в Берлінському університеті Фрідріха Вільгельма. З 1893 року він неодноразово їздив до Мюнхена, куди на той час після смерті батька-сенатора переселилася родина.
     У період Веймарської республіки з 1926 року був академіком відділення літератури прусської Академії мистецтв, а в 1931 році став головою відділення.
     Після приходу Гітлера до влади в 1933 році був позбавлений німецького громадянства. Емігрував спочатку в Прагу, а потім до Франції. Жив у Парижі, Ніцці, згодом, після подорожей територією Португалії та Іспанії перебрався до США.
     З 1940 року Генріх Манн жив в каліфорнійському Лос-Анджелесі. Письменник помер 11 березня 1950 року в іншому каліфорнійському місті, Санта-Моніці.
     З 1953 року Берлінська академія мистецтв вручає щорічну премію Генріха Манна.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Генріх_Манн

Книги на Книгомані