Марк Леві

     Марк Леві (фр. Marc Levy, 16 жовтня 1961 - ...) — французький письменник-романіст.
     Марк Леві народився 16 жовтня 1961 р. у Булонь-Біянкур, Франція. У віці вісімнадцяти років він поступив на роботу в організацію Червоного Хреста і через три роки був призначений регіональним директором Західного відділу надзвичайної допомоги Парижа. Всього він пропрацював тут шість років.
     В цей же час Марк поступив у Паризький університет Дофіна. В кінці 1983 року будучи студентом другого курсу, він заснував свою першу компанію «Логітек Франція». У наступному році він вирушив до Сполучених Штатів, де створив дві компанії, що спеціалізувалися на комп'ютерній графіці, одну в Каліфорнії, іншу в Колорадо. У 1988 р. Марк став творцем і керівником студії з обробки комп'ютерних зображень в університеті Софія Антиполіс, розташованому недалеко від Канн у Франції. Проте в 1990 р. він пішов із студії через розбіжності з колегами. У цей час йому виповнилося 29 років.
     Йшов 1991 рік. Довелося починати все спочатку, причому в абсолютно незнайомій області. Марк разом з двома друзями, архітектором і інженером, став співзасновником компанії з дизайну приміщень і розробки архітектурних проектів. Вони об'єднали архітектуру, технологію та інженерні розробки, і протягом наступних кількох років їхня компанія «Еурітмік Клоізлек» стала однією з провідних архітектурних фірм Франції. Вони розробили і здійснили понад 500 проектів. Досить сказати, що серед їх клієнтів були такі фірми, як «Кока-Кола», «Пер'є», «Евіан», «Нортон», Супутниковий Канал Плюс, журнал L'Express.
     Леві взявся за перо досить пізно, у віці сорока років, і не випадково. Довгими вечорами перед сном йому доводилося розповідати своєму синові Луї різні історії. Поступово Марк звик фантазувати, і виникла потреба фіксувати придумане на папері. Протягом 1998 року весь свій вільний час Марк Леві присвячував рукопису, якому він дав назву «Якщо тільки це правда», в українському перекладі «Між небом і землею». Це була історія, придумана ним для сина. А на початку 1999 р. сестра Марка, сценарист за професією, настійно порадила йому відправити рукопис у видавництво «Робер Лаффон». Вже через вісім днів він отримав повідомлення про те, що його твір буде видано.
     Роман став бестселером. Він вразив читачів надзвичайним сюжетом і силою почуттів, здатних творити дива. 
     Пізніше Марк Леві залишив архітектурну фірму і відправився до Лондона, щоб повністю присвятити себе літературній творчості.
     Літературну кар'єру Марка Леві супроводжує надзвичайний успіх. Романи Леві розходяться мільйонними тиражами. Як говорить сам автор, «я не письменник, а розповідач казок, оповідач історій». Він не пише, він показує, а читач дуже яскраво уявляє собі події і героїв його романів.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Марк_Леві

Книги на Книгомані