Ельфріда Єлінек

     Ельфріда Єлінек (нім. Elfriede Jelinek; 20 жовтня 1946, Мюрццушляґ - ...) — австрійська письменниця, нагороджена Нобелівською премією в галузі літератури за 2004 рік.
     Ельфріда Єлінек народилася у місті Мюрццушляґ, що у Штирії. Її батькові чесько-єврейського походження вдалося уникнути переслідувань під час Другої світової війни, так як він працював на стратегічно важливих хімічних підприємствах. Кілька десятків інших членів родини стали жертвами Голокосту. Її мати, яка жила в родині письменниці навіть коли та подорослішала, походила з колись процвітаючої віденської родини. Сама Єлінек вважає, що вона дитиною постраждала від занадто обмежувальної освіти у католицькій школі при монастирі у Відні. Її мати планувала кар'єру доньки як музичного вундеркінда, тому з раннього віку майбутня письменниця навчалася у класах фортепіано, органу, скрипки, гітари та альту. Єлінек продовжила музичну освіту у Віденській консерваторії, яку вона закінчила як органіст. Також вона вивчала історію мистецтва та драми у Віденському університеті. Навчання вона змушена була покинути через нервовий зрив.
     Єлінек почала писати вірші у ранньому віці. Літературний дебют письменниці відбувся у 1967 році зі збірки нім. «Lisas Schatten.»
     На початку 1970-х років вона виходить заміж за Готтфіда Хюнсберга.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Ельфріда_Єлінек

Книги на Книгомані