Томас Гарріс

     Томас Гарріс (11 квітня 1940, Джексон - ...) — письменник, журналіст та сценарист, народився у 1940 в містечку Джексон, штат Теннессі, США. Інформація про нього вкрай мізерна і суперечлива.
     Народився в штаті Теннессі, але дитинство провів разом з сім'єю в штаті Міссісіпі, в містах Річ, Клівленд і Кларксдейл. У 1964 році закінчив Університет Бейлора в м. Уейко, ш. Техас, з профілюючим предметом англійська мова. Під час навчання в коледжі, працював репортертером в місцевій газеті «The Waco Tribune-Herald» (за іншими даними у «News-Tribune») слідами поліцейських патрулів. У коледжі він познайомився з своєю майбутньою дружиною Гаррієт. Надалі у них народилася дочка Енн, але в шестидесятих вони розвелися.
     Після одержання диплома Гарріс якийсь час подорожував Європою. У 1968 році переїхав до Нью-Йорку для роботи в Ассошиейтед Прес, де прослужив до 1974 року. Робота в Ассошиейтед Прес дала йому безцінний досвід спілкування з світом злочинності.
      Смерть одинадцяти ізраїльських атлетів в Мюнхені на Олімпійських іграх 1972 року підштовхнула Гарріса написати роман «Чорвона неділя», що став бестселером в 1975 році. Він оповідає про плани терористичного угрупування по захопленню дирижабля, розміщенню там бомби з шрапнеллю і підриву Суперкубка. Книга також була екранізована за участю Роберта Шоу і Брюса Дерна в головних ролях. Успіх книги дозволив Харрісу присвятити себе писанню цілком.
      Наступною книгою Гарріса став «Червоний дракон». Із-за любові письменника до деталей роман побачив світ лише в 1981 році. Це перша книга, де з'являється доктор Ганнібал «Канібал» Лектер. Вона так само стала бестселером і була двічі екранізована: перший раз в 1986 році («Мисливець на людей» реж. М. Манн, в головних ролях Вільям Петерсен, Брайан Кокс, Том Нунен) і другий в 2002 році («Червоний дракон» реж. Бретт Ретнер, в головних ролях Едвард Нортон, Ентоні Хопкинс, Рейф Файнс).
      Найбільший успіх і щонайширшу популярність Томасу Гаррісу принесла його друга книга про доктора Г. Лектера «Мовчання ягнят», що вийшла в 1988 і екранізована режисером Джонатаном Деммі в 1991.
      Глибоке знання теми і чималий журналістський досвід дозволив Гаррісу не тільки створювати вражаючі твори. Згідно з думкою фахівців, деякі узагальнення, зроблені письменником, дають можливість успішніше розслідувати серійні вбивства (картографування місць виявлення трупів, особливе значення першого вбивства тощо).
     Унаслідок все тієї ж тяги Гарріса до деталей третя книга про доктора Лектере була опублікована в 1999 році і екранізована режисером Рідлі Скоттом в 2001 році. Доктора Ганнібала Лектера зіграв Е. Хопкинс, а ось агента ФБР К. Старлинг — Джуліанна Мур.
     У 2004 році Гарріс підписав контракт з Бентем Букс на дві книги. Першою з них стала «Ганнібал: початок», що оповідає про ранні роки молодого Ганнібала в період від шести до двадцяти років. Роман покликаний пролити світло на обставини смерті сім'ї Лектера за часів другої світової війни і сфокусирован на спогадах доктора Лектера про молодшу сестру — Міке. Книга була опублікована за кордоном 5 грудня 2006 року, а однойменний фільм вийшов в російський кінопрокат 8 лютого 2007 року. Не зважаючи на те, що офіційних заяв про зміст наступного, шостого романа Харріса не робилося, передбачається, що він продовжить історію Ганнібала Лектера.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Томас_Гарріс

Книги на Книгомані