Корнелія Функе

     Корнелія Функе (нім. Cornelia Funke, 10 грудня 1958 року, м. Дорстен - ...) - німецька письменниця та ілюстратор, автор понад чотирьох десятків творів для дітей. Працює переважно в жанрі фентезі та пригодницького роману. Найбільш відома у світі як автор "Чорнильної трилогії". Твори Функе перекладені багатьма мовами світу, зокрема українською.
     Народилася 10 грудня 1958 року в місті Дорстен, земля Північний Рейн — Вестфалія. Батьки - Карл-Хайнц і Хелм Функе. У дитинстві мріяла бути астронавтом або пілотом, але згодом вирішила стати педагогом. Закінчивши гімназію Св.Урсули в Дорстені, переїхала до Гамбурга, де студіювала педагогіку в Гамбурзькому університеті. Після закінчення навчання три роки працювала соціальним працівником із дітьми-інвалідами. Саме тоді Функе усвідомила важливість історій, які допомагають дітям відволікатися від проблемної дійсності. Паралельно Корнелія Функе вивчала дитячу ілюстрацію в Гамбурзькому інституті дизайну.
     Функе одружилася із Рольфом Функе 1981 року. У них народилося двоє дітей - Анна (н. 1989) та Бен (1994). 2005 року сім'я переїхала до Лос-Анджелеса. У березні 2006 року чоловік Функе помер від раку.
     Свою кар'єру Функе почала як ілюстратор та дизайнер дитячих книжок. Розчарування від читання деяких текстів породило в ній бажання спробувати писати самій. Серед своїх улюблених книжок Функе називає[1] "Володаря перстенів" Дж.Р.Р. Толкієна, "Хроніки Нарнії" К.С. Льюїса, "Пітера Пена" Дж. Баррі.
     Функе - одна з авторів сценаріїв до німецького дитячого телесеріалу "Сім каменів" (виходить з 1988 року).
     Міжнародна слава до Корнелії Функе прийшла 2002 року, коли в США вийшов друком переклад її роману "Володар над злодіями" (2000 р.). Упродовж п’яти місяців він очолював списки дитячих бестселерів в США та Великобританії. 2006 року вийшла на екрани його німецька екранізація. Ця книжка отримала одразу дві престижні американські премії в галузі дитячої літератури, а британський журнал Guardian розмістив її на першу сходинку свого хіт-параду дитячої літератури. Того ж року журнал Time назвав Функе «найвпливовішою німкенею світу».
     2003 року вийшов друком чи не найвідоміший на сьогодні роман Функе - підліткове фентезі "Чорнильне серце", а в 2006 та 2008 рр - його продовження "Чорнильна кров" та "Чорнильна смерть". Перший роман "Чорнильної трилогії" екранізований 2008 року (Німеччина, Великобританія, США), бюджет фільму - $60 млн.

Фото з сайту monstersandcritics.de

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Корнелія_Функе

Офіційний сайт: http://www.corneliafunkefans.com

Книги на Книгомані