Володимир Бурбан

     Володимир Якович Бурбан (28 жовтня 1937, Богданівка - ...) — український публіцист, перекладач. Член Національної спілки письменників України від 1994 року, Заслужений працівник культури України.
     Народився 28 жовтня 1937 року в селі Богданівка, нині Волочиського району Хмельницької області.
     1959 року закінчив філологічний факультет Чернівецького університету. Працював завучем у школі в с. Велика Медведівка, організував сільський драмгурок. Почав писати для районної газети. Тривалій час працював на комсомольській і партійній роботі у Хмельницькому і Шепетівці.
     Обіймав посаду головного редактора журналів «Ранок», «Українська культура», відповідального секретаря журналу «Всесвіт», директора видавництва «Молодь», заступника голови правління товариства книголюбів України, шеф-редактора газети «Друг читача», директора Державної бібліотеки України для юнацтва. З 2002 року працював головним редактором газети «Культура і життя», нині безробітний.
     За його редакцією було надруковано чимало статей. Недавно в газеті «Урядовий вісник» вийшла стаття-інтерв'ю про ректора Міжрегіонального вищого професійного училища зв'язку, про важливість технічної освіти та її місце серед вакансій на ринку праці України.
     У його перекладах українською мовою вийшли твори Б. Камова, В. Кондратьєва, Я. Пшимановського, В. Лихоносова, І. Дворецького, В. Лукша, А. Петрашкевича. Також ним була написана автобіографічна книга «Вступне слово»
     Лауреат літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Бурбан_Володимир_Якович

Фото з: http://www.ukrcenter.com/Фотогалерея/42097/Письменники/50087/БУРБАН-Володимир-Якович

Переклади на Книгомані