Володимир Булаєнко

     Булаєнко Володимир Дмитрович (*8 червня 1918 — †19 серпня 1944 р. с. Сорокодуби) — український поет.
     Володимир Булаєнко народився 8 червня 1918 року в с. Сорокодубах у селянській сім'ї. Перші вірші поета з'явилися на сторінках районної газети в шкільні роки. Він вів щоденник, записував туди вірші, народні пісні, прислів'я, приказки. Один із учителів школи, що був родом із Дніпропетровщини, помітивши талант хлопця, порадив Володі вступати до Дніпропетровського університету.
     В 1938–1941 рр. Булаєнко навчався в університеті, писав вірші, пробував писати прозу.
     Після третього курсу працював в залізничній школі села Чапаєвка Запорізької області. В перші дні війни, в червні 1941 року, в званні молодшого лейтенанта, пішов на фронт. В 1941 році, десь в районі Донбасу, потрапив в оточення, втік з полону, дістався до рідного села. Деякий час переховувався в Сорокодубах, лікувався. Невдовзі влаштувався на роботу в бухгалтерії господарського пункту сусіднього села Чернелівка.
     Писав поезії ночами, читав їх односельцям. У 1944 році, після визволення рідного краю, В. Булаєнко знову пішов на фронт. Воював, 19 серпня 1944 року в бою за прибалтійське місто Бауска був смертельно поранений. Похований на міському військовому кладовищі.
     В 1961 році посмертно прийнятий до Спілки письменників. Олесь Гончар, відзначивши це, писав: «До Спілки письменників ми прийняли посмертно ціле сузір'я молодих поетів, загиблих на фронтах. Мов із найкривавішого бою долинає живий голос одного з них — Володимира Булаєнка».
     В 1958 році у видавництві «Молодь» вийшла перша його збірка «Поезії». У 1974 році в цьому ж видавництві знову побачила світ друга збірка поета.
     Поезії Булаєнка несуть в собі любов і сувору правду про долю нашої країни, важкі роки війни.
     В червні 1993 року відкрито музей в селі Сокодуби. 1988 року в Красилівській районній бібліотеці пройшли перші Булаєнківські читання, а з 1989 року Ім'я поета — воїна носить центральна районна бібліотека в Красилові. В області встановлена премія імені В.Булаєнка за найкращі твори, а 2008 року була запроваджена районна літературна премія імені В. Булаєнка. Його навічно занесено в списки студентів філологічного факультету Дніпропетровського університету. У вересні 2013 року відкрито меморіальну дошку на школі в селі Чапаєвка Запорізької області. В травні 2014 року на садибі поета в селі Сорокодуби відкрито меморіальну дошку.

Книги на Книгомані
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера