Василь Білошапка

     Білошапка Василь Вікторович (25.08.1959, м. Макіївка Донецької області) – публіцист, журналіст, краєзнавець.
     Народився Василь Білошапка 25 серпня 1959 року у м. Макіївці Донецької області. Його предки по материнській лінії походять із сіл Бовтишки та Івангорода Олександрівського району Кіровоградської області. Розпочав трудову діяльність робітником, згодом закінчив Ворошиловградський державний педагогічний інститут ім. Т. Шевченка, а з 1982 року проживає в Олександрівці. Працював учителем в Олександрівській ЗШ №1, через рік перейшов працювати кореспондентом районного радіо, потім майже 10 років пропрацював у районці «Вперед», трудився директором музею історії Олександрівського району, власним кореспондентом обласної газети «Народне слово».
     Член Національної спілки журналістів України, закінчив журналістський факультет вищої партійної школи у м. Києві.
     Усе своє життя Василь Вікторович захоплюється історико-краєзнавчими пошуками, геральдикою, нумізматикою. Досліджував історію розвитку районного радіомовлення в Україні, географію нашої області, історію і природу Олександрівського району, поселення козацької доби і перебування Богдана Хмельницького в наших краях. Вивчає життя і діяльність Л. Мацієвича, М. Грабовського, І. Фундуклея, родини Раєвських.
     Чимало праць присвятив пошукам і знахідкам, брав участь у створенні кімнати-музею Лева Мацієвича, народного музею історії села Головківки на Черкащині.
     Багато років працює Василь Вікторович завідуючим фондами Олександрівського краєзнавчого музею.
     Василь Білошапка брав участь у підготовці «Книги скорботи» про жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Олександрівському районі, він – автор низки статей, нарисів, розвідок з питань краєзнавства, географії, геральдики у багатьох колективних збірниках та наукових виданнях, зокрема, «Стояв гетьман під Бірками», «Північна частина Олександрівського району у складі Київського воєводства», «Отаман П. Хмара – борець за волю України», «Новітні дослідження пам’яток козацької доби» тощо.
     Василь Білошапка – член Українського геральдичного товариства, є автором і співавтором гербів і прапорів Олександрівського району, селища Олександрівки та сіл Антонівки, Бовтишки, Трилісів.
     У 2005 році він став лауреатом кіровоградської обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва ім. Я. Паученка в номінації «Геральдика і вексилологія», нагороджений медаллю «За заслуги» науково-популярного журналу Російської геральдичної колегії «Гербовед» (2002 р.). У 2008 році Василь Вікторович став лауреатом щорічної Програми підтримки музейних працівників.
     Найбільш успішним із проектів Василя Білошапки є підготовлені і видані у співавторстві з Борисом Кузиком «Олександрівка. Погляд крізь віки», «Олександрівський меридіан: люди, події, час», «У плині часу. Енциклопедія Олександрівщини», двотомник «Кіровоградщина: історія та сучасність центру України».
     Він є також членом Національної спілки краєзнавців України.
     За книгу «Олександрівка. Погляд крізь віки» у 2002 році Василь Вікторович став лауреатом кіровоградської обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.
     У червні 2013 року Василь Білопашка став автором виставки «Олександрівщина: географічна ретроспектива».

Книги на Книгомані
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера