БІБЛІОТЕКА СПРОТИВУ, БІБЛІОТЕКА НАДІЇ

Ідея видавничого проекту (підготовка та друк серії книг) «БІБЛІОТЕКА СПРОТИВУ, БІБЛІОТЕКА НАДІЇ» виникла як спроба допомогти сучасникам у розумінні історії. У суспільстві все ще домінують радянські версії, де більшовицький переворот називається Великою жовтневою революцією, московська окупація України – громадянською війною, а Друга світова війна – Великою вітчизняною тощо. До цієї, відпрацьованої десятиліттями брехні додається новітня концепція «русского мира» – агресивна ідеологія сучасного російського шовінізму. Альтернативою цьому є світова історична думка – тексти провідних науковців, для яких правда та історичне знання на рівні методологій часу є абсолютними цінностями. Книги, які відповідають цим критеріям складуть основу Бібліотеки. Окрім того до неї увійдуть мемуарні тексти, які стали знаковими для відображення подій минулого століття. По можливості ми хочемо охопити ХХ ст., хоча у деяких випадках історичні рамки Бібліотеки будуть розширені.

Бібліотека буде формуватися низкою видавництв, що розділяють згадану концепцію. Домінанти Бібліотеки – це сторінки історії східної Європи, українська історія та взаємини з Росією. Бібліотека включатиме переклади книг науковців Європи та Америки, книги українських та російських істориків, письменників і дисидентів.



Передчуття і пророцтва Східної Європи

Автор: Томас Венцлова, Леонідас Донскіс
Видавництво: Дух і Літера
ISBN: 9789663784694
Рік видання: 2016р.
Мова видання: українська
Перекладено з: литовської
Перекладач: Георгій Єфремов, Олег Коцарев
0
Оцінки відсутні
Ваш голос: Ні

Два видатні литовські інтелектуали, творчий доробок яких уже давно став вагомою частиною світового культурного процесу, ведуть публічний діалог про виклики сучасності, коли «вперше в історії загрозою для Заходу та взагалі для всього людства стає Росія - ревізіоністська й терористична ядерна держава, що її президент, Владімір Путін, являє собою незбагненну суміш гангстеризму, фашизму, іредентизму, реваншизму, крайнього націоналізму та радянської ностальгії», коли Китай і Росія «майстерно заманюють Захід у тенета своїх понять, нав’язують свій політичний словник і проблемно-тематичний контекст, у



Автобіографія у чотири руки

Автор: Єжи Ґедройць
Видавництво: Дух і Літера
ISBN: 9789663784205
Рік видання: 2015р.
Упорядник: Кшиштоф Пом’ян
Мова видання: українська
Перекладено з: польської
Перекладач: Л. Лисенко
0
Оцінки відсутні
Ваш голос: Ні

Ця книга – автобіографія Єжи Ґєдройця – людини надзвичайної інтелектуальної потуги, великого польського видавця та громадського діяча. Відкритість політики як головна засада демократії та політичної стабільності, свобода слова стали лейтмотивом усього його життя. Все, що робив Єжи Ґєдройць, було просякнуто любов’ю до кожної окремої людини і жагою не до існування, а до життя. Його волею була видана антологія української літератури 1917–1933 років, що відображала поступ та перерване життя українського письменства – «Розстріляне Відродження» (упорядник Ю. Лавріненко).



Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014 роки


Видавництво: Дух і Літера
ISBN: 9789663784380
Рік видання: 2016р.
Упорядник: Леонід Фінберг
, Уляна Головач
Мова видання: українська
0
Оцінки відсутні
Ваш голос: Ні

Ця книга – добірка свідчень про події Революції Гідності в Україні (листопад 2013 – лютий 2014 років). Зібрано та публікуються розповіді оборонців, медиків, священиків, митців – людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану – етапу «народження нової нації».
Майдан, поза сумнівом, стане одним із важливих символів української новітньої історії. Багатоголосся думок, представлених у книзі, ми певні, зацікавить як сьогоднішніх, так і прийдешніх читачів.



Відвага і страх

Автор: Оля Гнатюк
Видавництво: Дух і Літера
ISBN: 9789663784045
Рік видання: 2015р.
Мова видання: українська
Перекладено з: польської
Перекладач: Марта Боянівська
0
Оцінки відсутні
Ваш голос: Ні

Життя в окупованому Львові описано з перспективи особистої історії. Головну увагу зосереджено на поведінці людей, що постали перед загрозою смерті. Однак незвичність оповіді, що спирається на щоденники, спогади, листи і навіть протоколи допитів, полягає не тільки в цьому. Йдеться про долю людей і водночас долю польської, української та єврейської інтелігенції, про складні стосунки між ними, про різні вияви солідарності та ворожості, в основі яких лежали відвага і страх.



Синдром АТО. Нотатки «Айболіта»

Автор: Всеволод Стеблюк
Видавництво: Дух і Літера
ISBN: 9789663785400
Рік видання: 2017р.
Мова видання: українська
0
Оцінки відсутні
Ваш голос: Ні

Історія лікаря, професора, полковника поліції Всеволода Стеблюка, розказана від першої особи. Історія короткого проміжку часу – з травня по вересень 2014, періоду активних протистоянь українсько-російської війни, яка офіційно названа «Антитерористична операція» – АТО. Історія з реальних подій та фактів, які автор оцінює крізь призму власного світосприйняття.

Видавництво: 
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера