Велика шахівниця


дослідження Публіцистика
Автор: Збіґнєв Бжезінський
Видавництво: Лілея-НВ
ISBN: 966726341X
Рік видання: 2000р.
Мова видання: українська
Перекладено з: англійської
Перекладач: Олена Фешовець
0
Оцінки відсутні
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Збіґнєв Бжезінський - американський політолог, соціолог і державний діяч польського походження. Народився 18 березня 1928 року. З 1938 року жив у Канаді, в 50-х роках став громадянином США, де зробив академічну кар'єру - спочатку закінчив університет Макґіла, потім Ґарвардський університет. Викладав у Ґарвардському і Колумбійському університетах.
В 60-х роках був на посту радника в адміністраціях Кенеді і Джонсона. В 1977-1981 роках займав посаду радника з питань національної безпеки в адміністрації Картера.
"Велика шахівниця" була написана в 1997 році, в книзі Бжезінський відверто виклав свої погляди на тактику і стратегію які мають забезпечити Сполученим Штатам першість в світі. Не дивлячись на те що книга призначалась американським політикам, політологам і студентам, найбільшого розголосу і навіть скандалу книга зажила у Росії.
На думку Бжезінського Росія можлива як імперія лише разом з Україною, без України Росія буде ставати все більш азійською і продовжить втрачати своє значення як світова наддержава.

Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера