Ностальгія


детектив Сучасна українська проза Художня література
Автор: Євгенія Кононенко
Видавництво: Кальварія
ISBN: 9789666634125
Рік видання: 2013р.
Мова видання: українська
0
Оцінки відсутні
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

«Ностальгія» це — «три в одному»: детективний роман з несподіваною розв’язкою, роман-топографія старого міста та історія кохання з ностальгійним присмаком. Історія про осінньо красиве почуття двох дорослих людей, яких поєднала необхідність розслідувати загадкове вбивство двадцятирічної давнини. Історія, що так само по-дорослому закінчується — коханці повертаються до своїх звичних комфортних окремих життів.
Колись Алекс, юний обдарований хлопець, піаніст, сорок років тому так рвався звідсіль: від цих «совкових» злиднів, із крихітної «хрущоби», від нудних батьків з їхніми дріб’язковими проблемами. Наразі він — заможний, впевнений у собі комерсант. Проте страшна тайна трагічної загибелі батьків одного разу загримала у його двері. А може, його жене на покинуту колись батьківщину примарний, ледь уловимий образ жінки, яку він недолюбив, ба навіть не помітив за років своєї юності. Вони обов’язково зустрінуться і розгадають криваву загадку, і опиняться в обіймах один одного, і прокинуться в будиночку біля моря… Усе це попереду. А поки що вони у пошуках істини блукають стежками та вуличками двох містичних київських пагорбів — Щекавиці й Юрковиці, — занурюючись у світ повоєнного міста, де саме й прихована страшна правда…
«Ностальгія» — це повість про київський внутрішній простір, який є настільки викривленим, що жодні дві точки не можна з’єднати по прямій. Це простір, кривизна якого весь час міняється й іноді стає від’ємною: тому минуле зникає назавжди. Але героям «Ностальгії» щастить відшукати минуле. Принаймні те, до якого вони причетні.

Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера