Моє


науково-популярна
Автори: Майкл Геллер, Джеймс Зальцман
Видавництво: Лабораторія
ISBN: 9786177965502
Рік видання: 2021р.
Мова видання: українська
8
Рейтинг: 8 (1 голос)
Ваш голос: Ні
додати оголошення
додати рецензію

Що таке власність? Що саме ми можемо назвати «своїм» — і де межі наших володінь? Здавалося б, слово «моє» ми засвоюємо ще в дитинстві. Однак все набагато складніше. Власність не є ані сталим поняттям, ані чітко окресленим: навіть у різних штатах США поняття того, чим саме ти володієш, є розмитим.

Автори цієї книжки надають цікаві роздуми щодо понять власності, розповідаючи, як символічне володіння інколи може підміняти справжнє, а деякі компанії заробляють, роблячи власністю зовсім не об’єктні явища, наприклад відсутність потреби стояти у черзі.

Книжка розповідає про власність з кількох різних точок зору: економічної, соціальної, політичної, культурної, юридичної, психологічної. Тому читати її досить цікаво, щоб отримати повну картину уявлень про поняття власності. Книжка пояснює декілька правових прецедентів простими словами, показуючи з їх допомогою, що питання власності виникає майже повсюдно.

  • Kelt Ндл, 12/09/2021 - 23:09

    Книжка справляє неоднозначне враження. З одного боку - купа цікавих прикладів щодо прав власності (очевидних і неочевидних, однозначних і суперечливих, адекватних і геть божевільних), судових суперечок, історій з життя, близьких багатьом із нас. Плюс як бонус - чудовий переклад і редагування. З іншого - ходіння авторами по колу, їхнє специфічне викладацьке вдовблювання інфи в голову ("згадаймо ще сотий раз про приклад з розділу 2", "як ми вже казали бла-бла-бла"). Через це кілька разів відкладав книжку до кращих часів. Але загалом позитивних моментів у ній явно більше, ніж негативних.

Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Ім'я
Зображення користувача Kelt.
Kelt
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера