РИПОЛ классик

Інфо: 

     Група Компаній «РИПОЛ класик» - одне з найбільших видавництв Росії. Було засновано у 1996 році.
     Видавництво є багатопрофільним, пріоритетні напрямки видавництва - художня література (зарубіжна і вітчизняна), дитяча література, а також нон-фікшн і прикладна література (біографії, словники, книги по здоровому способу життя тощо).
     Серед авторів видавництва поряд з відомими російськими та зарубіжними авторами, такими як: Бернар Вербер, Джон Грін, Джеймс Боуен, Роберт Грін, Патрік Несс, Найджел Латта, Елізабет Гілберт, Кассандра Клер, Дуглас Кеннеді, Максим Шатто, Юхан Теорін, Джендо Нельсон, Еллен Датлоу, Дженні Даунхем, Девід Ніколлс, Карл-Йоган Вальгрен, Лижія Божунга, Віктор Пєлєвін, Олексій Слаповский, Олександр Архангельський, Юрій Нагібін, Альберт Іванов, Володимир Алейников, Володимир Шпаков, Петро Власов, Віктор Єрофєєв, Лена Елтанг, багато і молодих, талановитих авторів, про яких завтра будуть говорити.
     Видавництво славиться своєю співпрацею з метрами вітчизняної і зарубіжної ілюстрації (Геннадій Спірін, Борис Діодор, Андрій і Ольга Дугіна, Дмитро Трубін, Олег Юдін, Соня Дановский, Сергій Люба, Ніно Чакветадзе, Костерева Ніна, Булавкіна Анастасія, Ерік Булатов, Олег Васильєв, Соколов Євген, Кіттельген Теодор та інші).
     Книги видавництва неодноразово були відзначені такими престижними нагородами, як «Краща книга року», «Краща серія року», «Видавництво року». Саме видавництво багаторазово було відзначено спеціальними нагородами Міністерства Культури, Агентства по друку і масовим комунікаціям тощо.
     Історія видавництва починається з публікації книги Ернеста Ренана «Апостолы». Поступово спектр виданих книг розширювався, росли наклади і продажі. Справжнім проривом стала серія «Бессмертная библиотека» в 50-ти томах. Тоді ж позначилось і зростання популярності перших авторів видавництва, таких, як Наталя Іванівна Степанова, Дмитро і Надія Зима, Бернар Вербер, Олександра Федоровича Александрова.
     У другій половині 1990-х років було випущено 3256 найменувань книг найрізноманітнішої тематики.
     У 2004 році РБК.Рейтінг поставив «РИПОЛ-класик» на 13-е місце за обсягами тиражу серед російських видавництв. А у 2009 році видавництво вже займало 8 рядок російського рейтингу.
     У наступні роки кількість видань і їх тиражі росли: від 12 найменувань в 2002 році до 945 в 2011. Багато з них витримали по кілька перевидань і досі затребувані серед читачів.
     Справжньою сенсацією стала книга Суад «Сожжённая заживо». Вона була продана тиражем понад 300 000 прим. З неї почалася серія «Документ», в якій виходили реальні історії жінок, які зазнали жорстокого поводження і насильства. Тоді ж видавництво розпочало активну роботу з закордонними авторами.
     У 2008 році головний головним акціонером стає С. М. Макаренко. Тоді ж остаточно і оформився Видавничий дім «РИПОЛ класик».
     Сьогодні книги видавництва продаються по всій Росії, в країнах СНД і за кордоном.
     У 2009 році у видавництві «РИПОЛ класик» було відкрито новий напрям, присвячене дитячій книзі, яке дозволило видавництву стати одним з лідерів дитячого книговидання.
     В цьому ж році вийшла серія «Шедевры книжной иллюстрации — детям», яка послужила поштовхом до відродження книжкового мистецтва в Росії, незаслужено забутого в останні десятиліття. В рамках цієї серії були випущені книги з ілюстраціями таких загальновизнаних майстрів, як Ерік Булатов і Олег Васильєв, Борис Дехтерёв, П. Дж. Лінч, Геннадія Спіріна та інших відомих художників. У 2010 році серія «Шедевры книжной иллюстрации — детям» увійшла в шорт-лист премії «Книга року», а в 2011 році була відзначена спеціальним дипломом Всеросійського конкурсу книжкової ілюстрації «Образ книги».
     Великим успіхом користується серія «30 секунд». Книги серії орієнтовані як на підлітків, так і на дорослих. Наукові факти викладені захоплююче, жваво і здатні дати уявлення про науку, а також і зацікавити читача в подальшому її вивченні.
     Ще одним хітом стала серія «Метаморфози» - колекційні видання, в яких великі твори світової літератури представлені в інтерпретації талановитих сучасних ілюстраторів, таких як Бенджамін Лакомба і Lostfish («Страшные рассказы» Едгара Аллана По, «Собор Парижской Богоматери» Віктора Гюго, «Алиса в Зазеркалье» Л. Керролла).
     На даний момент активно розвивається напрямок сучасної вітчизняної прози (серії «Велика книга», «Редактор Качалкіна»).
     У 2015 році видавництво «РИПОЛ класик» об'єднало твори, що увійшли до фіналу і довгого списку премії «Велика книга» в окрему серію з офіційним логотипом премії. Ці книги пройшли через багатоступінчастий конкурс і стали кращими з кращих ще до виходу в світ не тільки в Росії, але і за її межами.
     У серію «Редактор Качалкина» входять твори як початківців, так і вже відомих авторів, написані про сучасний читача і для сучасного читача.
     Книги видавництва регулярно потрапляють в топи продажів основних книжкових магазинів Росії.