Даніела Стіл

      Даніела Фернанда Домініка Мюріель Емілі Шулейн-Стіл (англ. Danielle Fernande Dominique Muriel Emily Schuelein-Steel, 14 серпня 1947 року в Нью-Йорку, США - ...) - автор численних романів, які стали бестселерами.
     Виросла в сім'ї підприємця Джона Шулейн-Стіл і дочки португальського дипломата Норми де Камара Стогін-Рейс. Дитинство Даніела провела у Франції з батьками. Вона часто бувала на званних обідах і прийомах, що дозволило їй пізнати світ багатих і знаменитих зсередини. Її батьки розлучилися, коли дівчинці було сім. Після цього вона з батьком переїхала в Нью-Йорк, а мати залишилася в Європі. Її вихованням повністю займався Джон Шулейн. Ще в дитинстві вона почала писати оповідання, а будучи підлітком стала писати вірші. Середню освіту майбутня письменниця отримала у Франції, в 1963 році закінчила школу дизайну. З 1963 по 1967 роки навчалася в Нью-йоркському університеті.
     У 1965 році, коли Даніелі було всього 18, вона вийшла заміж за банкіра Клода Еріка Лазарда. Вона продовжувала навчання в університеті, і почала писати свій перший роман. Після народження її першої доньки Беатріс в 1968 році, Стіл стала копірайтером у рекламному агентстві, а потім стала менеджером зі зв'язків з громадськістю в Сан-Франциско. Клієнти були дуже задоволені прес-релізами та проектами, які писала Даніела Стіл. Один з них навіть порекомендував їй серйозно зайнятися письменницькою діяльністю.
      Відносини з чоловіком закінчилися через дев'ять років після весілля. Перед розлученням вийшла в світ її перша книга «Дім». Ця робота включала в себе ті елементи, за якими тепер читачі впізнають руку майстра. Зокрема це сімейні цінності, події минулого і трагічні долі головних героїв.
     Стіл знову вийшла заміж. На цей раз обранцем письменниці став Дені Зугельдер. Їхній шлюб швидко розпався. Наступним чоловіком Даніели Стіл став колишній наркоман Вільям Тот. Незабаром вона народила сина Ніколаса, а після цього розлучилася з чоловіком і відсудила права на дитину. Цей досвід ліг в основу її наступного роману «Обіцянка пристрасті», в якому головна героїня закохується в наркомана. В іншому романі - «Спогад» вона також описує страх і біль жінки, яка намагається допомогти чоловікові-наркоману.
     Письменниця з оптимізмом дивиться в майбутнє і виходить заміж в четвертий раз в 1981 році за письменника Джона Трейна. Він усиновлює її сина Ніка і дає йому своє прізвище. Вона в свою чергу усиновляє дітей Джона від першого шлюбу Тревора і Тода. Разом у них народжується п'ятеро дітей - Саманта, Вікторія, Ванесса, Макс і Зара.
     Стіл вийшла заміж і в п'ятий раз за фінансиста із Силіконової долини Тома Перкінса, але шлюб тривав менше двох років і закінчився в 1999 році. Письменниця зізнається, що її роман «Клон і я» був присвячений колишньому чоловікові.
     У 2003 році новеллістка відкрила художню галерею в Сан-Франциско. А в 2006 році вона випустила парфуми «Даніела». Цей аромат, створений спеціально для читачок міс Стіл, продається тільки в декількох магазинах.
     Письменниця живе в Сан-Франциско, але також любить їздити до Франції. До речі, дія більшості її романів проходить саме в Сан-Франциско.
Книги на Книгомані
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера