Олдос Хакслі

     Олдос Хакслі (Гакслі) (англ. Aldous Leonard Huxley; 1894 — 1963) — англійський письменник, есеїст і критик, прозаїк XX сторіччя.
     Як по батьківській, так і по материнській лініях Хакслі належав до британської культурної еліти, що дала цілу низку видатних вчених, письменників та художників. Його батько — письменник Леонард Хакслі, дід по батьківській лінії — біолог Томас Генрі Хакслі; по материнській лінії Хакслі доводиться правнуком історикові і педагогові Томасу Арнольду і онучатим племінником письменникові Мет'ю Арнольду. Брати Хакслі Джуліан та Ендрю були знаменитими біологами.
     Мати Хакслі померла, коли Олдосу було 13 років. Через три роки він захворів очним запаленням і згодом його зорова здатність значно погіршилася. У зв'язку з цим він був звільнений від військової служби в період Першої світової війни.
     Свій перший роман, який не був опублікований, Хакслі написав у віці 17 років. Він вивчав літературу в Балліольськім коледжі в Оксфорді. Вже у віці двадцяти років Хакслі вирішує вибрати письменницьку діяльність як основний фах.
     У 1937 році Хакслі переїжджає до Каліфорнії. Саме тут починається його основний творчий період. В 1938 році Хакслі знайомиться з Крішнамурті Джідду. Під його впливом Хакслі звертається до різних вчень мудрості та займається містикою.
     У 1953 році він бере участь в експерименті, який проводився Хамфрі Осмондом. Метою цього експерименту було дослідження впливу мескаліну на людську свідомість.
     Згодом в листуванні з Осмондом письменник вперше вжив слово «психоделіка» для опису впливу мескаліну на свідомість.
     Есе «Двері сприйняття» та «Рай та пекло» описують спостереження і хід цього експерименту. «Двері сприйняття» стали культовим текстом для багатьох радикальних інтелектуалів 1960-х і дали назву знаменитій музичній групі «The Doors».
     Хакслі помер в 1963 році в Лос-Анжелесі від раку горла. Незадовго до його смерті в пожежі в його власному будинку згоріли всі його рукописи.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Олдос_Хакслі

Книги на Книгомані