Дмитро Бровар

     Бровар Дмитро Пилипович народився 7 листопада 1925 року в с. Олексіївна. До війни навчався на другому курсі Березово-Рудківського зоотехнікуму. З вересня 1941 року до вересня 1943 року очолював підпільну комсомольську антифашистську групу. У травні 1943 року примусово вивозився на каторжні роботи до Німеччини.
     У червні 1943 року після втечі групи невільників командував окремою рейдовою партизанською групою на території Польщі. З травня 1943 року по жовтень 1944 року служив в морських частинах Червонопрапорної Балтики на Волховському, Ленінградському і 3-му Прибалтійському фронтах. Після тяжкого поранення з жовтня 1944 року по серпень 1946 року лікувався в військових госпіталях.
     В 1956 році стаціонарно закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Шевченка. З того часу і до виходу на пенсію в червні 1991 року працював власним кореспондентом полтавської обласної газети «Зоря Полтавщини». Нагороджений орденами «Вітчизняної війни» 1-го і 2-го ступенів, «Трудового Червоного Прапору» та «За мужність» ІІІ-го ступеню, медалями «За трудову доблесть» і «За доблесну працю».
     За серію нарисів, присвячених пошукам героїв Великої Вітчизняної війни, зокрема, учасників бою в урочищі Шумейкове на Південно-Західному фронті в 1981 році удостоєний звання 1-го лауреата обласної журналістської премії ім. Г.Ф. Яценка і республіканської журналістської премії «Золоте перо».
     В 1976 році у видавництві «Прапор» м. Харкова вийшла його перша книжка, історичний нарис «Монумент на честь воїнів Південно-Західного фронту». В 1986 році у Політвидані України виходить з друку друга книжка, художньо-документальна повість «На південь від Кракова».
     Пізніше з'являється книга під заголовком «Героїзм і катастрофа», історичний нарис, в якому розповідається про події на Південно-Західному фронті з червня по вересень 1941 року, про останній бій штабу і військової ради Південно-Західного фронту в урочищі Шумейкове неподалік від Лохвиці на Полтавщині, про загибель в тому бою командуючого військами Південно-Західного фронту Героя Радянського Союзу генерал-полковника М.П. Кирпоноса та інших воєначальників.
     Повість-трилогія «Таємниці знала Оржиця» була п'ятою книжкою. Художньо-документальна повість «Не стріляйте в білих журавлів» - шоста книжка цього автора. В 2010 році Д.П. Бровар помер, похований в м. Лохвиці.

Книги на Книгомані